Poniedziałek , 21 Maja 2018 - 12:46 
Szukaj  
Reklama
Katalog Firm
 · Losowa Firma :
Elzamex Sp. z o.o. Skład Materiałów Budowlanych · Zobacz więcej informacji o tej firmie w Katalogu Firm
Katalog Firm
Ostatnio do Katalogu Firm dołączyły Firmy :

Widpol S.C. Toczenie CNC, frezowanie CNC, wiercenie, gwintowanie·Zobacz opis tej Firmy
Dom Weselny Zielona Skarpa - Powiat Wadowicki, Andrychów, Sułkowice·Zobacz opis tej Firmy
FOLMAR - Marek Chrapkiewicz - Producent Opakowań Foliowych·Zobacz opis tej Firmy
DRUKPOL - Centrum Obsługi Biurowej·Zobacz opis tej Firmy
Szkółka Krzewów Ozdobnych - Justyna i Jan Piekiełko·Zobacz opis tej Firmy
Zobaczcie

Stowarzyszenie
Uniwersytet
Trzeciego Wieku
w Andrychowie

Krótkofalarski
Klub Łączności
Delta SP9KUP

Licznik
Dzisiaj:622
Miesiąc:20639
Ten rok:130209
Ogólnie:5274105

Od dnia 01.05.2002
Pokaż wszystkie artykuły tego tematu.

 Inauguracja taka, że HEJ!
05 Października 2017 - 2139 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Prawie 1500 zuchów, harcerzy i instruktorów w miniony weekend, 22-24 września 2017 r., zjechało na Podhale, by wziąć udział w Inauguracji Roku Harcerskiego Chorągwi Krakowskiej Związku Harcerstwa Polskiego. Wśród rzeszy małopolskich skautów nie zabrało także 80 reprezentantów z Andrychowa. Tegoroczna Inauguracja odbywała się pod hasłem "INO ROZ", ponieważ taka przygoda zdarza się tylko raz!

Czytaj więcej... (3220 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Lato andrychowskich harcerzy
08 Września 2017 - 2830 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Jasne promienie słońca przebijające się przez korony drzew. Przyjaciele, na których zawsze można polegać. Wyzwania, którym trzeba podołać. Szum morza kołyszący do snu. I trzaskający ogień, który tłumaczy całą istotę bycia. To nie fikcyjna opowieść. Taka możliwość przeżycia prawdziwej przygody spotkała 180 uczestników tegorocznego I i II turnusu obozu Hufca ZHP Andrychów w Mrzeżynie - Rogowie.

Czytaj więcej... (5208 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Raz na cztery lata, każdy Zuch jest pępkiem świata!
02 Marca 2016 - 6416 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Imieniny Zucha przypadają na 29 lutego, a więc odbywają się co cztery lata. Instruktorzy Hufca Andrychów na co dzień pracujący z zuchami także w tym szczególnym dniu nie zapomnieli o swoich podopiecznych. Przygotowali dla nich coś specjalnego! Zuchowe święto rozpoczęło się o 1100 Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Macieja w Andrychowie. Podczas uroczystości najmłodsi członkowie ZHP śpiewali pieśni radośnie gestykulując podczas śpiewu, szczególnie przy znanej i lubianej "Weź do ręki swą gitarę...". Po uroczystości głośno i podniośle wybrzmiała Modlitwa Zucha.

Czytaj więcej... (2447 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Instruktorzy z Hufca Andrychów najlepsi w Chorągwi Krakowskiej!
15 Lutego 2016 - 6557 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów W sobotę, 6 lutego, w Nowohuckim Centrum Kultury miała miejsce III Gala Plebiscytu TADEK 2015 na najlepszych instruktorów Chorągwi Krakowskiej. Tradycyjna Akademia Dla Ekstra Kadry to święto wszystkich instruktorów z Małopolski w ramach którego docenia się całoroczny trud i zaangażowanie instruktorów harcerskich. Warto wspomnieć, że z tej okazji harcerze występują w strojach wieczorowych, a po Gali odbywa się tradycyjny bal karnawałowy.

Czytaj więcej... (1381 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Ognisko Patriotyczne. Hufiec ZHP Andrychów - bezapelacyjnie najlepszy!
12 Listopada 2015 - 6656 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Hufiec ZHP Andrychów od pięciu lat udowadnia, że jest najlepszym Hufcem w Małopolsce. Podczas wczorajszych obchodów Święta Niepodległości kolejny raz pokazał mieszkańcom Andrychowa swoją prawdziwą twarz. Przyjazną, rozśpiewaną, zadumaną, rozsądną, szczerą, myślącą, uśmiechniętą. Kilka miesięcy temu komendant Hufca dh Artur Walkowiak odebrał w imieniu andrychowskich zuchów i harcerzy nowy Sztandar wraz z szarfą. W obecności pocztu sztandarowego Rady Miejskiej Przewodniczący Rady Roman Babski wręczył komendantowi Hufca Andrychów Medal "Zasłużony dla Gminy Andrychów" zgodnie z uchwałą z dnia 9 marca 2015 r. podjętą przez Radę Miejską w Andrychowie. Andrychow.pl od lat śledzi działania andrychowskich zuchów i harcerzy. Jesteśmy pod wrażeniem ich spontanicznych, ale i przemyślanych, pełnych energii działań dla własnej organizacji oraz na rzecz Gminy Andrychów i jej mieszkańców. Wczorajszy wieczór pokazał, że słowo patriotyzm ma dla naszych zuchów i harcerzy wyjątkowe znaczenie. Przygotowany program Ogniska Patriotycznego stanowił swego rodzaju patriotyczną podróż przez historię naszej niepodległości. Podróż ta trwa dla nich nadal. Jest źródłem siły, ale też - przemyśleń nad znaczeniem słów przyjaźń, braterstwo, ojczyzna, patriotyzm. Wielkie brawa należą się wszystkim, którzy przygotowali wczorajszą, pełną wzniosłych, mądrych słów i melodii uroczystość. To kolejne ognisko patriotyczne w historii naszego miasta. Z roku na rok impreza ta zaskakuje ciepłem płynącym z wielkiego ognia, który łączył nas - Polaków - przez cały okres naszej, często tragicznej i burzliwej historii. Szkoda, że blask tego światła nie towarzyszy dorosłym każdego dnia. Ognisko Patriotyczne zorganizowano we współpracy z Urzędem Miejskim w Andrychowie. Nad bezpieczeństwem imprezy czuwała Straż Pożarna OSP Andrychów.

Czytaj więcej... (1322 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Druga Harcerska Akcja Otwartości
05 Października 2015 - 6575 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Tytuł "Druga Harcerska Akcja Otwartości" 3/4 DSH "Będziesz?". Krótka zapowiedź na portalu społecznościowym - Powracamy z naszym koncertem! Spotkajmy się, żeby razem wzruszyć się i pośmiać przy harcerskich piosenkach w NIEZWYKŁYCH ARANŻACJACH :D Będziecie mogli usłyszeć je w wykonaniu niezwykle utalentowanych harcerek i pełnego energii chóru. Te dwa elementy oraz fakt, że andrychowscy harcerze kolejny rok z rzędu pokazali, że są najlepszym hufcem w Małopolsce - były swego rodzaju gwarancją dobrej zabawy podczas wspomnianego wyżej koncertu. Byliśmy! Wzruszaliśmy się i śpiewaliśmy pod nosem znane z nocnych ognisk, harcerskie melodie. No cóż - nie zna życia, kto nie służył w marynarce... to znaczy kto nie był harcerzem! :) W pewnym sensie - harcerstwo jest jak teatr amatorski, w którym spektakl trwa 24 godziny na dobę, a sceną jest prawdziwe życie. Zapraszamy na fotki!

Czytaj więcej... (1880 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Solne miasto na trzy dni stało się stolicą małopolskich skautów!
02 Października 2015 - 6261 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Trzy dni pełne radości i przygód, uśmiechu i zwycięstw w strugach deszczu, ponad 200 harcerzy, zuchów, wędrowników i instruktorów z Andrychowa. Tak można opisać Inaugurację Roku Harcerskiego ZHP Chorągwi Krakowskiej w Wieliczce, w której w dniach 25-27.09.2015 roku brało udział ponad 1800 harcerzy z Małopolski. Choć Solne Miasto przywitało skautów deszczem, nie zniechęciło ich do przygotowanych
przez organizatorów kreatywnych, harcerskich aktywności dostosowanych do wieku uczestników.

Czytaj więcej... (2130 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Jest Radość! 236 andrychowskich harcerzy podbiło Kraków!
28 Marca 2015 - 7720 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Zuchy i harcerze, 236 młodych osób z Andrychowa, 4 radosne autobusy, głowy pełne pomysłów i serca chętne do działania, a to wszystko z powodu Święta Patrona ZHP Chorągwi Krakowskiej, czyli święta wszystkich harcerzy z całej Małopolski. 221 lat temu Tadeusz Kościuszko, patron ZHP Chorągwi Krakowskiej, złożył przysięgę na Krakowskim Rynku. W sobotę, 21.03.2015 roku, harcerze z 20 małopolskich hufców spotkali się w tym samym miejscu w celu uczczenia jego pamięci. To było wielkie święto całej Chorągwi Krakowskiej!

Czytaj więcej... (1411 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Północ we Wrocławiu
03 Marca 2015 - 7484 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Harcerze 48 Drużyny Wędrowniczej "Północ" z Hufca Andrychów swoje ferie spędzili we Wrocławiu. Sam pomył wyjazdu zrodził się z chęci odkrycia czegoś nowego i przeżycia przygody w gronie najbliższych przyjaciół. Wrocław obfitujący w zabytki i miejsca związane z kulturą idealnie nadawał się na realizacje jednego z głównych założeń Związku Harcerstwa Polskiego, mającego na celu pomoc we wszechstronnym wychowaniu młodego człowieka. Dzięki kontaktowi z instruktorami Hufca Wrocław andrychowscy skauci zwiedzili okolice Rynku Głównego, Ostrów Tumski, a także Dzielnicę Czterech Wyznań. Poznali historie najważniejszych miejsc w mieście i usłyszeli kilka legend związanych z nimi. Drużyna świetnie bawiła się podczas zwiedzania wystawy multimedialnej w Hali Stulecia, a także w czasie dubbingowania zwierząt we wrocławskim ZOO. Jeden dzień został poświęcony na poznawanie historii Tadeusza Kościuszki- harcerze pogłębili wiedzę na temat jego życia, a także odwiedzili miejsca z nim związane, takie jak Wyższa Szkoła Oficerska, plac Kościuszki, czy Panoramę Racławicką. Ostatniego wieczoru odbyły się warsztaty kulinarne związane z kuchnią orientalną, które zakończyły się uroczystą kolacją, pełną radości i wzruszeń.

Czytaj więcej... (446 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Zimowisko środowiska wodnego Hufca ZHP Andrychów
03 Marca 2015 - 7335 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Lew, czarownica, stara szafa, wędrowiec do świtu… Na pierwszy rzut oka - nic specjalnego. Te słowa stały się jednak tematem rewelacyjnej zabawy harcerzy wodnych z Hufca ZHP Andrychów. Już pierwszego wieczoru zuchy i harcerze przeszły przez magiczną szafę - drzwi do krainy zwanej Narnią. Po drugiej stronie czekali na nich: królowa Zuzanna, królowa Łucja, król Kaspian, piratka Lavender, Eustachy, Julka oraz zła nauczycielka Perpetua. Dekoracje, przebrania i charakteryzacja - wszystko to pozwoliło andrychowskim wodniakom przenieść się do Narnii.

Czytaj więcej... (1119 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Andrychowscy harcerze w Krainie Czarów
27 Lutego 2015 - 7312 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Od 18 do 22 lutego 2015 harcerze z 1. Andrychowskiego Szczepu Harcerskiego "Bądź Gotów!" spędzili ferie podczas wspólnego zimowiska w Zawoi Wełcza. Te pięć dni minęło pod znakiem zabawy, radości, braterstwa, uśmiechu i zimowego szaleństwa. Tym razem zuchy i harcerze wraz z Alicją przenieśli się w Krainę Czarów. Poznali magiczny świat dziwnych stworów, niezapomnianych przygód i trudnych do rozwiązania zagadek. Quizy, zabawy sportowe, doświadczenia, zajęcia plastyczne i techniczne to tylko niektóre z zadań, z jakimi zmierzyć musieli się andrychowscy skauci. Głównym punktem programu było zimowe szaleństwo. Nauka jazdy na nartach przysporzyła wiele śmiechu i przyjemności, wycieczka do Babiogórskiego Parku Narodowego pozwoliła na pokonanie własnych słabości, a zwiedzanie nowo otwartego Centrum Górskiego "Korona Ziemi" dostarczyło niezapomnianych wrażeń. Zimowe szaleństwo nie miało końca! Piękna pogoda, słońce, mróz i śnieg pozwoliły na niezapomnianą przygodę.

Czytaj więcej... (1036 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Spotkanie opłatkowe andrychowskich harcerzy
18 Stycznia 2015 - 7915 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów 17 stycznia 2015 r. andrychowscy harcerze uczestniczyli w Spotkaniu Opłatkowym, by złożyć sobie życzenia noworoczne oraz spędzić ze sobą radosny czas. Na początku odbyły się jasełka w wykonaniu zuchów i harcerzy wodnych, wprawiając wszystkich w świąteczny nastrój. Był też czas na składanie sobie noworocznych życzeń, łamanie się opłatkiem, kolędowanie oraz prezenty.

Czytaj więcej... (99 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Harcerze dbają o Polskę i namawiają do głosowania!
12 Listopada 2014 - 8192 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Co byśmy zrobili bez naszych świetnych harcerzy! Zapraszamy Was do obejrzenia przejrzystej i zrozumiałej infografiki nadesłanej do nas przez harcerzy Hufca ZHP Andrychów! Inicjatywa godna uwagi! Dziękujemy i zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej... (730 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Całkiem niedawno, całkiem niedaleko... ożyła historia
28 Października 2014 - 8337 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Młodzi chłopcy z rozwianą czupryną i kaszkietami lekko nasuniętymi na głowy. Młode dziewczyny w warkoczach, lokach, z czerwonymi ustami i w kolorowych sukienkach. Całkiem niedawno, całkiem niedaleko... w Andrychowie pojawili się młodzi ludzie z Szarych Szeregów. W 75. Rocznicę Powstania Szarych Szeregów harcerze z Hufca ZHP Andrychów spotkali się, by wspomnieć tych, którym przyszło żyć w trudnych czasach. Był to niezwykły biwak, pełen historii, zadumy, ale także dobrej zabawy. Był to szczególny czas dla harcerzy z andrychowskiego hufca, który nosi imię "Szarych Szeregów".

Czytaj więcej... (1892 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Hufiec Andrychów najlepszy w Małopolsce! w roku szkolnym 2013/2014!
17 Września 2014 - 8292 Odsłon

ZHP - Hufiec Andrychów Inauguracja - rozpoczęcie roku harcerskiego i podsumowanie minionego. Dla nas to głównie magiczny czas, w którym możemy poznawać siebie nawzajem, zagłębiać się w tajniki harcerstwa i po prostu przeżywać nowe przygody. W tym roku inauguracja odbyła się w Nowym Sączu, pięknym mieście, które zachwyciło nas swym urokiem. Pierwszego dnia po pokonaniu długiej trasy dotarliśmy na miejsce. Podróż była dla nas jak zwykle ekscytująca, bo potrafimy śmiać się dosłownie ze wszystkiego. Trzy autokary harcerzy i zuchów z hufca Andrychów dotarły na inaugurację. Byliśmy najliczniejszą grupą w gronie wszystkich obecnych, których liczba wynosiła 1203. Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (3156 bajtów więcej) Strona gotowa do druku


PostNuke Powered Site, GNU/GPL Licence, Administracja : wins@andrychow.pl , Telefon 502 740628
Wszystkie loga, znaki handlowe, treść, fotografie oraz skrypty i moduły na tej stronie należą do ich właścicieli.
Regulamin świadczenia usług :: Polityka prywatności :: Redakcja Za treść ogłoszeń i reklam nie odpowiadamy
Polityka strony dotycząca cookies
Korzystając z niniejszej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki i polityką strony dotyczącą cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.