Sobota , 25 Lutego 2017 - 19:11 
Szukaj  
Reklama
Katalog Firm
 · Losowa Firma :
Widpol S.C. Toczenie CNC, frezowanie CNC, wiercenie, gwintowanie · Zobacz więcej informacji o tej firmie w Katalogu Firm
eGazetownik
Katalog Firm
Ostatnio do Katalogu Firm dołączyły Firmy :

Kancelaria Doradztwa Prawnego Przemysław Babiarz·Zobacz opis tej Firmy
Pompy do wody SPM Jedność·Zobacz opis tej Firmy
Flesz Studio - Tomasz Guzdek. Fotografia ślubna - Andrychów, Wadowice, Kęty, Małopolska, Śląsk·Zobacz opis tej Firmy
Licencjonowane księgowe. FISKUS S.C. M. Tomiak Różańska, B. Tomiak ·Zobacz opis tej Firmy
Doradcy podatkowi. Fiskus-Tomiak spółka jawna·Zobacz opis tej Firmy
Zobaczcie

Stowarzyszenie
Uniwersytet
Trzeciego Wieku
w Andrychowie

Krótkofalarski
Klub Łączności
Delta SP9KUP

Licznik
Dzisiaj:800
Miesiąc:24807
Ten rok:56162
Ogólnie:4827703

Od dnia 01.05.2002
Pokaż wszystkie artykuły tego tematu.

 Jak przenieść zdjęcie na deskę? To dziecinnie proste!
19 Lutego 2017 - 356 Odsłon

Kultura Andrychów Tarcza zegarowa lub zegar na desce do krojenia? Portret dziecka lub osoby bliskiej sercu, a może własna fotografia w niecodziennej stylizacji? Jak przenieść fotografię na deskę? Okazuje się, że jest to dziecinnie proste! Z pomocą przychodzi technika decoupage. O tym, że tego rodzaju twórczość jest dziecinnie prosta można było przekonać się niedawno w Rynku Sztuki. Podczas kolejnych zajęć zorganizowanych dla dzieci - młode twórczynie pod okiem instruktorki z Centrum Kultury i Wypoczynku - Małgorzaty Lechowicz, wykonywały ciekawe rękodzieło. Tego rodzaju aktywność to nie tylko sposób na kreatywne spędzenie wolnego czasu ale też pomysł na doskonały, nietuzinkowy prezent dla najbliższych - świetny zwłaszcza na Dzień Mamy, Dzień Babci itp. Nie będziemy tu rozpisywać się nad sposobem wykonywania fotografii na drewnie - wystarczy przecież, że wpiszecie w wyszukiwarce tytuł artykułu i znajdziecie mnóstwo ciekawych video poradników. Zobaczcie jak - jedne z najmłodszych "decoupage'ystek" w Andrychowie poradziły sobie z tym tematem! Nam się podoba!

Czytaj więcej... (1276 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 "Wielka Gala Johann Strauss Show - Orkiestra i balet" - Galeria foto!
12 Lutego 2017 - 755 Odsłon

Kultura Andrychów Przez jedno popołudnie w roku szemrząca nieopodal Miejskiego Domu Kultury Wieprzówka staje się... pięknym modrym Dunajem, a salę Miejskiego Domu Kultury wypełnia niezwykła muzyka sprzed lat. Bardzo popularna w Andrychowie impreza kulturalna - Wieczór Austriacki już dwadzieścia dwa lata z rzędu cieszy oczy, uszy i kubki smakowe andrychowskich melomanów. Tegoroczną Galę zatytułowano: "Wielka Gala Johann Strauss Show - Orkiestra i balet". Jak było? Zobaczcie!

Czytaj więcej... (10580 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Kolędy zespołu ANDRYCHÓW w Kościele św. Macieja
31 Stycznia 2017 - 1017 Odsłon

Kultura Andrychów 2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego Ludowy Zespół Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW wystąpi w Kościele św. Macieja w Andrychowie. Koncert kolęd i pastorałek odbędzie się po wieczornej mszy św. ok. godz. 18.30. Zakończy tegoroczne występy kolędowe zespołu, które zostały zainaugurowane w święto Trzech Króli w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach. Kolejne koncerty odbyły się w Kobiernicach, Choczni, Kętach Podlesiu i Nowej Wsi.

Czytaj więcej... (1327 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Czego Małgosia się nie nauczy - Małgorzata nie będzie umiała
30 Stycznia 2017 - 1143 Odsłon

Kultura Andrychów Wszyscy znamy dobrze przysłowie - "Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał" Obserwując wiele imprez kulturalnych oraz działań artystycznych w naszej gminie dochodzimy do wniosku, że coraz częściej podczas tego rodzaju działań zdecydowaną przewagę liczebną wśród uczestników ma płeć piękna. Wygląda na to, że powiedzenie przytoczone wcześniej powinno więc brzmieć - "Czego Małgosia się nie nauczy - tego Małgorzata nie będzie umiała". Niemal od początku powstania Rynek Sztuki działający w strukturach Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie prowadzi działania dla mieszkańców miasta polegające nie tylko na propagowaniu rękodzieła artystycznego, ale też uwrażliwianiu na piękno tego rodzaju twórczości. W chwili obecnej w CKiW oprócz działań związanych z akcją ferii zimowych prowadzony jest cykl warsztatów dla dzieci z wykorzystaniem ciekawych materiałów oraz sprawdzonych pomysłów i technik decoupage. Zapraszamy na krótki fotoreportaż z zajęć, podczas których dzieci wykonywały piękne maski weneckie.

Czytaj więcej... (1442 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 45 lat minęło! Finisaż poplenerowych prac Grupy twórców My.
22 Stycznia 2017 - 2291 Odsłon

Kultura Andrychów Finisaż prac Grupy Twórców My za nami. Grupa powstała prawie pół wieku temu. Od momentu założenia w grupie działa nadal tylko jeden artysta, który nie tylko dobrze pamięta tamte czasy, ale też - był jednym z głównych motorów jej działań - Kazimierz Jończy. Efektem działań GT My jest mnóstwo obrazów. Są w muzeach, budynkach administracji publicznej, u prywatnych kolekcjonerów. W chwili obecnej grupa nie tylko tworzy, ale też przekazuje swoja wiedzę i twórczy zapał młodszym, organizując kursy plastyczne, oddając prace na cele społeczne i dobroczynne. Czy wiecie, że wystrój sali MDK to również zasługa GT My? Sala MDK powstała wg projektu Antoniny Szymak, a wykonanie powierzono Stefanowi Albińskiemu. Podczas finisażu nie zabrakło podziękowań dla wszystkich, którzy pomagali w ostatnim czasie w działaniach grupy. Symboliczne róże trafiły do przedstawicieli samorządu gminy Andrychów i Starostwa Powiatowego w Wadowicach. Symboliczne róże otrzymali dyrektor Biura Burmistrza Agnieszka Gierszewska oraz kierownik Wydziału Promocji - Marcin Putyra. Wśród gości zabrakło wielu zaproszonych gości. No cóż - grypa dała o sobie znać. Podziękowania i kwiaty powędrowały również do przedstawicieli sponsorów i przyjaciół GT My - MSH Wizan, Banku Spółdzielczego, Stacji Paliw Wit Ziółkowski, Stanicy Hucuł oraz Centrum Kultury i wypoczynku w Andrychowie. Grupa działa pod skrzydłami CKiW, stąd też szczególne podziękowania popłynęły na ręce dyrektor CKiW Anety Wądrzyk oraz kierowniczki MDK Teresy Zemlik.

Czytaj więcej... (4778 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Wielki sukces LZPiT "Andrychów"
16 Stycznia 2017 - 1513 Odsłon

Kultura Andrychów Zofia Wanat, założyciel i społeczny menager Ludowego Zespołu Pieśni i "Tańca Andrychów" działającego obecnie pod skrzydłami Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie dzieli się za naszym pośrednictwem znaczącym sukcesem zespołu! Okazuje się, że LZPiT Andrychów otrzymał II miejsce podczas prestiżowego i jedynego tego rodzaju w Polsce - Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierz Szwarlika w Będzinie! W konkursie uczestniczyło 16 tysięcy uczestników zarówno z Polski jak też z zagranicy. W ścisłym finale konkursu znalazło się 135 wykonawców z których Jury wyłoniło do ścisłego finału 10. Okazuje się, że tuż po występie, zanim jeszcze Jury Konkursu ogłosiło ostateczne wyniki - zespół z Andrychowa otrzymał zaproszenie do koncertu laureatów! W trwającym ponad 3 godziny Koncercie Galowym na widowni znaleźli się najznamienitsi goście z całej Polski, najwyższe władze kościelne, organizatorzy, parlamentarzyści, samorządowcy. LZPiT Andrychów otrzymał nagrodę rzeczową w wysokości 2.000 zł. Jak wspomnieliśmy - "Andrychów" zajął II miejsce w swojej kategorii Ex aequo z Zespołem Pieśni i Tańca "Sorbin" z Gminnego Ośrodka Kultury w Bliżynie. Jury w tej kategorii nie przyznało pierwszego miejsca. GRATULUJEMY!

Czytaj więcej... (65 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Gala Noworoczna - Balet "Jezioro łabędzie" - Foto!
15 Stycznia 2017 - 1763 Odsłon

Kultura Andrychów Nowy rok w andrychowskiej Kulturze rozpoczął się szczególnym akcentem! 14 stycznia 2017 r. Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprosiło mieszkańców naszej gminy do Miejskiego Domu Kultury na Galę Noworoczną - balet "Jezioro łabędzie". Na scenie MDK pojawili się artyści Imperial Lviv Ballet. Piękne stroje, dynamiczne, a jednocześnie pełne piękna i wdzięku widowisko co chwilę przerywały brawa publiczności. Sala MDK zapełniła się po brzegi miłośnikami arcydzieła baletu klasycznego. Nic dziwnego! Ta niezwykła, taneczna opowieść zawierająca w sobie historię miłości już 140 lat porusza serca znawców twórczości Piotra Czajkowskiego. To swego rodzaju ewenement w historii baletu.

Czytaj więcej... (10942 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Z muzyką na poważnie: PAŁACOWE KOLĘDOWANIE "HEJ, KOLĘDA" - Foto!
08 Stycznia 2017 - 1537 Odsłon

Kultura Andrychów 6 stycznia, piątek, o godz. 18.00 Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprosiło mieszkańców Andrychowa i gości naszej gminy do Pałacu Bobrowskich na koncert z cyklu Z muzyką na poważnie: PAŁACOWE KOLĘDOWANIE "HEJ, KOLĘDA". W pałacowych murach wystąpiła Łucja Czarnecka - sopran, oraz Zespół Cup of Time. Wieczór był okazją nie tylko do przeżyć związanych ze słuchaniem pięknych polskich kolęd. Była to również olbrzymia dawka informacji o historii kolęd, które towarzyszą nam, Polakom niemal od zawsze.

Czytaj więcej... (1927 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Ręcznie wykonane, autorskie cudeńka z Beskidów!
23 Grudnia 2016 - 1989 Odsłon

Kultura Andrychów Przygotowania do Wigilii idą wszędzie pełną parą. Jeśli nie macie pomysłów na prezenty pod choinkę, zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z odbywającego się niedawno w Andrychowie kiermaszu Beskidovo! Jak widać lokalni producenci i twórcy rękodzieła artystycznego w naszej okolicy mają się dobrze, a nawet bardzo dobrze! Wiele uśmiechu, pyszne, naturalne produkty, ozdoby choinkowe, koronki, zabawki, akwarele, biżuteria, słodkości i wiele ciekawych wyrobów rękodzieła pojawiło się w niedzielne popołudnie w Pałacu Bobrowskich. Oprócz pomysłodawców Beskidova - współorganizatorem kiermaszu było Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie wraz z Rynkiem Sztuki. Dodatkową atrakcją imprezy była muzyka na żywo w wykonaniu młodej, utalentowanej wiolonczelistki! W Pałacu można było spróbować pysznej kawy i ciasta! Niektóre z cudeniek zamieszczonych na poniższych fotkach możecie nabyć nadal właśnie w Rynku Sztuki na ulicy Rynek w Andrychowie! Zapraszamy!

Czytaj więcej... (7128 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Ależ to był koncert! Poznański Chór Chłopięcy zachwycił Andrychów!
22 Grudnia 2016 - 1852 Odsłon

Kultura Andrychów Niezwykłe, ponadczasowe głosy! Ależ to był koncert! Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprosiło do naszego miasta szczególnych wykonawców - Poznański Chór Chłopięcy! Chór istnieje od 1945 roku, kiedy to został powołany do życia przez Jerzego Kurczewskiego wybitnego chórmistrza, kompozytora i dyrygenta, twórcy istniejącej od 1957 roku jedynej w Polsce szkoły chóralnej! Z informacji dostępnych podczas prezentacji chóru w trakcie koncertu dowiedzieliśmy się więcej o chórze i jego historii. Od samego początku chór stał się wizytówką Poznania, Wielkopolski oraz całego kraju, promując polską muzykę w różnych zakątkach globu. Brał udział w prestiżowych festiwalach muzycznych, występował w Carnegie Hall, Filharmonii Berlińskiej, Wiedeńskim Musikverein, Katedrze Notre Dame, Filharmonii Petersburskiej, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Sali Rudolfinum w Pradze, Harmony Hall Matsumoto w Japonii - i tutaj zaczęły się sypać jak z rękawa kolejne najlepsze w świecie obiekty koncertowe. Od 2003 roku dyrygentem zespołu jest Jacek Sykulski - kompozytor i dyrygent. Pod jego dyrekcją zespół bardzo ambitnie koncertuje. Chór koncertował ponad 2200 razy na 4 kontynentach. Zespół zwiedził już całą Europę, Japonię, Boliwię, USA, a już wkrótce wyrusza w trasę po Azji. Nie zapominają również o koncertach w Polsce, czego przykładem jest wieczór dedykowany specjalnie publiczności Andrychowa.

Czytaj więcej... (3408 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 POZNAŃSKI CHÓR CHŁOPIĘCY - Koncert Bożonarodzeniowy
16 Grudnia 2016 - 1629 Odsłon

Kultura Andrychów 18 grudnia w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie odbędzie się Koncert Bożonarodzeniowy w wykonaniu POZNAŃSKIEGO CHÓRU CHŁOPIĘCEGO. Przepiękne aranżacje, śliczne brzmienie głosów - warto przyjść w grudniowy wieczór do andrychowskiego MDK. Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza 18.12 (niedziela) godz.18.00, MDK Andrychów.

Czytaj więcej... (1531 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 ANDRYCHOWSKI WAGABUNDA - PIOTR PUSTELNIK
12 Grudnia 2016 - 1625 Odsłon

Kultura Andrychów Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu ANDRYCHOWSKI WAGABUNDA. Gościem grudniowego popołudnia będzie himalaista PIOTR PUSTELNIK. 12 grudnia / poniedziałek / godz. 18.00 / Miejski Dom Kultury w Andrychowie. Serdecznie zapraszamy!Czytaj więcej... (746 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Rynek Sztuki zamienił się w manufakturę piękna!
08 Grudnia 2016 - 1819 Odsłon

Kultura Andrychów Od lat jest niepowtarzalnym elementem dekoracji wnętrz. Dodaje piękna, intymności, nastroju, elegancji. Są niepowtarzalne! Muskają wnętrze pomieszczeń ciepłym kolorem płomienia - wprowadzając nas w niepowtarzalny klimat spokoju, zatrzymania chwili i upływającego czasu. Czy wiecie co to? Tak! To świece i ich niepowtarzalne światło! Kilka dni temu Rynek Sztuki zamienił się w manufakturę piękna! Pod okiem instruktorek - uczestniczki nietypowych warsztatów wykonywania świec żelowych w kilka chwil wykonały pomysłowe i pełne wyobraźni kompozycje! Świetny pomysł! A jakie efekty! Zobaczcie! Polecamy Wam śledzić kolejne edycje warsztatów rękodzieła organizowane przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie - zarówno w Rynku Sztuki jak i placówkach wiejskich CKiW.

Czytaj więcej... (1382 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Fabryka Muzyki Niezwykłej rozdała premie!
30 Listopada 2016 - 1763 Odsłon

Kultura Andrychów Ogólnopolski Festiwal Piosenki "Fabryka Muzyki Niezwykłej" za nami. W tym roku najwyższe laury trafiły do formacji The Camel Trio z Brzeszcz tworzącej w składzie: Marta Janas, Katarzyna Nowak oraz Monika Krajniewska. Uzdolnione wokalistki i instrumentalistki podbiły serce jury i publiczności. W sobotę, 26 listopada 2016 roku w Miejskim Domu Kultury Jury w składzie: Anna Treter, Magdalena Turowska "Cytryna" i Jacek Bryndal postanowili przyznać następujące nagrody i wyróżnienia. Pierwszą zdobyła wspomniana wcześniej formacja The Camel Trio, drugą Karolina Hozer z Rybnika (na gitarze towarzyszył jej Tadeusz Kolorz, a na fortepianie Patryk Szymborski). Trzecia nagroda powędrowała do wrocławskiego duetu: "Not For Sale", który tworzą Agata Gazduła - śpiew, autorka muzyki i tekstów oraz Robert Mojrzesz - gitara klasyczna i opracowania muzyczne. Jury postanowiło również przyznać dwa wyróżnienia: Irenie Salwowskiej-Hajdasz z Sadkowa oraz Robertowi Cichowiczowi z Łomży. Nagrody pieniężne ufundowane przez organizatora - Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie i upominki rzeczowe od sponsorów wręczał burmistrz Andrychowa Tomasz Żak. Dodatkową nagrodą był wspólny koncert z gwiazdą wieczoru i przewodniczącą Jury - Anną Treter. 

Czytaj więcej... (4114 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Ciarki na plecach - czyli drugi dzień Fabryki Muzyki Niezwykłej!
30 Listopada 2016 - 1801 Odsłon

Kultura Andrychów Po wysłuchaniu obu koncertów drugiego dnia Fabryki Muzyki Niezwykłej mamy jedno wspomnienie... Są to... ciarki na plecach, które towarzyszyły nam prawie cały czas w trakcie ich trwania! Pojawiły się szybko jak nigdy dotąd i utrzymywały wyjątkowo długo. Też tak macie, kiedy słyszycie lub widzicie coś niezwykłego? Patos music! w pełnym tego słowa znaczeniu! Muzyka nieprzewidywalna, pełna, kompletna! Takie właśnie wydarzenie muzyczne przygotowało na piątkową noc Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie! Na scenie Miejskiego Domu Kultury zagrali Patrick The Pan i rewelacyjny duet Smolik / Kev Fox, a właściwie to trio, bo sekcja rytmiczna była nie mniej genialna!

Czytaj więcej... (8923 bajtów więcej) Strona gotowa do druku


PostNuke Powered Site, GNU/GPL Licence, Administracja : wins@andrychow.pl , Telefon 502 740628
Wszystkie loga, znaki handlowe, treść, fotografie oraz skrypty i moduły na tej stronie należą do ich właścicieli.
Regulamin świadczenia usług :: Polityka prywatności :: Redakcja Za treść ogłoszeń i reklam nie odpowiadamy
Polityka strony dotycząca cookies
Korzystając z niniejszej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki i polityką strony dotyczącą cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.