Czwartek , 23 Listopada 2017 - 17:19 
Szukaj  
Reklama
Katalog Firm
 · Losowa Firma :
Wins Systemy Komputerowe · Zobacz więcej informacji o tej firmie w Katalogu Firm
Katalog Firm
Ostatnio do Katalogu Firm dołączyły Firmy :

Pompy do wody SPM Jedność·Zobacz opis tej Firmy
Widpol S.C. Toczenie CNC, frezowanie CNC, wiercenie, gwintowanie·Zobacz opis tej Firmy
Dom Weselny Zielona Skarpa - Powiat Wadowicki, Andrychów, Sułkowice·Zobacz opis tej Firmy
FOLMAR - Marek Chrapkiewicz - Producent Opakowań Foliowych·Zobacz opis tej Firmy
DRUKPOL - Centrum Obsługi Biurowej·Zobacz opis tej Firmy
Zobaczcie

Stowarzyszenie
Uniwersytet
Trzeciego Wieku
w Andrychowie

Krótkofalarski
Klub Łączności
Delta SP9KUP

Licznik
Dzisiaj:741
Miesiąc:21948
Ten rok:335812
Ogólnie:5107353

Od dnia 01.05.2002
Pokaż wszystkie artykuły tego tematu.

 Zapomniany Święty
20 Listopada 2017 - 213 Odsłon

Lokalne wydarzenia W miniony weekend w parafialnym kinie Beskid odbyła się prezentacja spektaklu o Janie Kantym "Vas Electionis" (z łac. Naczynie wybrane) (premiera 15.10.2017 r.) zaprezentowanego przez działający w Stryszowie Teatr Młodych im. Rudolfa Warzechy. Zespół obchodzi w tym roku 10 lat istnienia. Ma w swojej ofercie nie tylko poważny repertuar ale też komedie oraz spektakl dla dzieci. Niezwykła postać patrona parafii z której pochodzi Teatr Młodych stała się kanwą do stworzenia sztuki złożonej z legend o niezwykłym Świętym. Rozbity dzban z mlekiem, napad zbójów, wskrzeszenie dziecka, czy też legenda związana z koszykiem jabłek - przybliżyły historię i cuda związane z postacią Jana Kantego.

Czytaj więcej... (6227 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Watra - 30 lat minęło...
20 Listopada 2017 - 191 Odsłon

Lokalne wydarzenia 30 lat to ogromny szmat czasu. Pomieszczenia, które zajmowało obecne ASTKIS Watra widziały wiele... zbyt wiele... Przez lata wypełniły się niepewnością, bezsilnością, żalem, ale i nadzieją, że jeśli innym się udało, to warto spróbować powalczyć o własne życie, o los swoich najbliższych! Wiele lat przekonywał o tym były Prezes - Bogusław Niewiadomski. Obecnie robi to nowa Pani Prezes - Jolanta Kosek. Wraz z terapeutami pomagają każdej pojawiającej się w Watrze osobie zmierzyć się z samym sobą. Pomagają... bo tą jedyną swego rodzaju walkę każdy z przybywających do Watry musi stoczyć sam...

Czytaj więcej... (13222 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 V Ogólnopolski Turniej Szachowy
15 Listopada 2017 - 250 Odsłon

Lokalne wydarzenia To już tradycja! Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie zaprasza co roku dzieci i młodzież z gminy Andrychów oraz Południa Polski na V Ogólnopolski Turniej Szachowy - "KRÓLEWSKA GRA I JA" pod honorowym patronatem Burmistrza Andrychowa. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału oraz zapoznania się z regulaminem turnieju na stronie www.ognisko.andrychow.eu

Strona gotowa do druku

 Podziękowanie za udział w prezentacji "Dziennika 1939-1948 Zofii z Drohojowskich Romerowej"
13 Listopada 2017 - 358 Odsłon

Lokalne wydarzenia Przed kilkoma dniami wyszła drukiem niezwykła książka - gratka dla pasjonatów historii w ogóle, prawdziwy rarytas dla ludzi ciekawych tego, co w niedalekiej przeszłości działo się w naszym regionie. Mowa o Dzienniku. 1939-1948 Zofii z Drohojowskich Romerowej. Autorka była żoną Rodryga Romera, ostatniego właściciela majątku w Inwałdzie. Spotkania promujące z Barbarą Romer-Kukulską, współautorką Dziennika, która sama siebie nazywa raczej "łącznikiem między czytelnikami, a książką i jej postaciami" odbyło się już w Inwałdzie - 10 listopada (piątek), godz. 19.00, w budynku Szkoły Podstawowej. Kolejne ze spotkań odbędzie się w Andrychowie - 17 listopada (piątek) o godz. 17.00 w siedzibie Towarzystwa Miłośników Andrychowa (pałac Bobrowskich). W trakcie spotkania będzie można nabyć omawianą książkę i podzielić się swoją wiedzą w jej temacie. Serdecznie zapraszamy! W rozwinięciu wiadomości - podziękowania skierowane do uczestników pierwszego ze spotkań, nadesłane przez Barbarę Romer Kukulską.

Czytaj więcej... (895 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 V Lekcja śpiewu pieśni patriotycznych
09 Listopada 2017 - 624 Odsłon

Lokalne wydarzenia Olbrzymia dawka emocji, wiary i nadziei pokoleń zawarta w nutach i słowach piosenek była niezapomnianą lekcją patriotyzmu. Przytoczone przez najmłodszych pieśni ich dziadków i pradziadków, śpiewane z dumą i zrozumieniem oraz należną im atencją potwierdziły, że ofiara, którą poniosły pokolenia, które były przed nami - nie poszła na marne! 5. listopada 2017 r. z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości w kościele parafialnym pw. Św. Macieja w Andrychowie odbyła się V Lekcja śpiewu pieśni patriotycznych. Kolejny raz młodsi i starsi "nauczyciele" podzielili się z nami - mieszkańcami Andrychowa pięknymi aranżacjami pieśni, które przed laty towarzyszyły tym, którzy walczyli o wolność naszej ojczyzny. Wśród prezentowanych utworów nie zabrakło tych znanych, ale też - mniej popularnych melodii. Pomysłodawczynią nietypowej lekcji śpiewu jest Zofia Wanat - dyrektor ZS im Armii Krajowej w Andrychowie ZDZ Katowice. We wspólnym śpiewie uczestniczyli uczniowie Technikum Mundurowego ZS im Armii Krajowej w Andrychowie, Wadowicach i Kętach, Ludowy Zespół Pieśni i Tańca "Andrychów", dzieci i młodzież z ZSS w Sułkowicach Bolęcinie, harcerze i zuchy Hufca Andrychów. Tradycyjnie w realizację imprezy włączył się I pluton IV Szwadronu Zwiadu im. 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich ze Stanicy Hucuł, Krakowski Szwadron Ułanów im. Józefa Piłsudskiego i II pluton lV Szwadron Zwiadu im. 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich z Chrzanowa. Po spotkaniu organizatorzy lekcji - Zofia Wanat, Barbara Badowska oraz proboszcz Parafii św. Macieja w Andrychowie ks. Stanisław Czernik podziękowali przybyłym za wspaniały występ i popularyzowanie piosenki patriotycznej, oraz rodzicom dzieci uczestniczących w tym wydarzeniu. Impreza organizowana była przy współpracy Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie oraz Parafii pw. Św. Macieja w Andrychowie. Zobaczcie jak było!

Czytaj więcej... (8457 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 17 kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków
04 Listopada 2017 - 813 Odsłon

Lokalne wydarzenia 17 kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków cmentarza komunalnego w Andrychowie już za nami. Ostateczny wynik kwesty po podliczeniu bankowym to kwota: 15 066,88 zł, 50 pensów i 2 euro! Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom. W tym roku z członkami Towarzystwa Miłośników Andrychowa kwestowali: harcerze i instruktorzy z Hufca ZHP Andrychów, licealiści z I LO w Andrychowie, uczniowie Technikum Mundurowego z ZDZ Andrychów, formacja militarna Skull Hunters, Stanica Hucuł w Sułkowicach, Pan poseł Marek Polak, Pan radny powiatowy Czesław Rajda, rodzina Klaczaków, sympatycy TMA - Justyna, Damian, Patryk, Antoni, Michalina i Dariusz. Jesteśmy bardzo wdzięczni!

Czytaj więcej... (9040 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 V Lekcja Śpiewu Pieśni Patriotycznych
04 Listopada 2017 - 599 Odsłon

Lokalne wydarzenia V raz Zespół Szkół im AK ZDZ w Andrychowie, szkoły Andrychów, Wadowice, Kęty oraz Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, Parafia Św. Macieja, LZPiT "Andrychów", Stanica Hucuł, ZSS w Roczynach i Bolęcinie zapraszają na Lekcję Śpiewu Pieśni Patriotycznych. Jak było rok temu? Zobaczcie! Od początku trwania imprezy andrychow.pl dokumentuje te niezwykłe wydarzenia! Zapraszamy na tegoroczne!

Strona gotowa do druku

 X Jubileuszowy Międzynarodowy Turniej Fryzjersko-Kosmetyczny
31 Października 2017 - 823 Odsłon

Lokalne wydarzenia Dyrekcja Zespołu Szkół w Andrychowie, Wadowicach i Kętach ZDZ w Katowicach zaprosiła uczniów i słuchaczy techników, szkół zawodowych oraz słuchaczy szkół policealnych na X Międzynarodowy Turniej Fryzjersko-Kosmetyczny. Impreza odbyła się pod hasłem "Butterfly" - 20 października 2017 r. w Hotelu Czarny Groń. Turnieje Fryzjersko-Kosmetyczne organizowane przez ZDZ od lat cieszą się nieustannie dużym zainteresowaniem w lokalnym środowisku. Przybywa uczestników ze szkół zarówno publicznych jak i niepublicznych z terenu Polski Południowej oraz spoza granic naszego kraju. Rozpoczynając spotkanie - dyrektor ZDZ w Andrychowie Zofia Wanat pochwaliła się licznymi sukcesami młodzieży nie tylko w kraju ale również poza jego granicami. W ostatnich latach uczniowie szkół fryzjerskich wielokrotnie zdobywali medale na Mistrzostwach Polski w Poznaniu. Szkoła postawiła sobie wysoko poprzeczkę umiejętności zawodowych uczniów i ich właściwe przygotowanie do rynku pracy. Tego rodzaju konkursy pozwalają młodzieży na przełamywanie barier i małomiasteczkowych mentalności, młodzież przekonuje się, że wyobraźnia w połączeniu z wiedzą i talentem to magiczny klucz do sukcesu.

Czytaj więcej... (19292 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 W RYTMIE LATINO - Michał Adamus w Klubie Podróżnika
28 Października 2017 - 714 Odsłon

Lokalne wydarzenia Klub Podróżnika Koła PTTK "Chałupa" zaprasza do Klubu ASM w Andrychowie przy ul. Lenartowicza 7 na spotkanie z Michałem Adamusem zatytułowane "W RYTMIE LATINO - 8 miesięcy w Ameryce Południowej". Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 30 października o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Czytaj więcej... (1354 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 LZPiT Andrychów - XX lat minęło jak jeden dzień!
25 Października 2017 - 889 Odsłon

Lokalne wydarzenia Ale ten czas biegnie! Andrychow.pl już od 15 lat przypatruje się działaniom Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Andrychów - wielopokoleniowej, roztańczonej i rozśpiewanej grupy, która w tym roku świętuje XX-lecie twórczej pracy. Pewnie nikt nie przypuszczał, że niewielka grupa dziecięca rozpoczynająca działalność przy Szkole Podstawowej nr 4 przetrwa tak długo i poszerzy swoje kręgi o osoby dorosłe i młodzież. Pomysłodawcą utworzenia zespołu była Zofia Wanat. Wcześniej znacznie łatwiej można było śledzić wydarzenia z udziałem zespołu. Występowali lokalnie, uświetniając swoimi działaniami lokalne imprezy. W chwili obecnej zespół przekształcił się w swego rodzaju "instytucję" i rozpoznawalną markę działającą przy Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Zespół uczestniczy w wielu przeglądach i festiwalach, przywożąc najwyższe nagrody i wyróżnienia. Wielokrotnie występował podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Kolędował w znanych sanktuariach: w Łagiewnikach, Częstochowie, Niepokalanowie, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowicach. W 2016 r. miał zaszczyt wystąpić z koncertem polskich pieśni ludowych w Katedrze we Lwowie. Występował również w Niemczech, Czechach, na Słowacji i na Łotwie. Jest laureatem 23. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek - Będzin 2017. To oczywiście tylko niektóre z jego sukcesów.

Czytaj więcej... (9067 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Babcia napisała, wnuczka uzupełniła, my z ciekawością przeczytamy!
24 Października 2017 - 937 Odsłon

Lokalne wydarzenia Przed kilkoma dniami wyszła drukiem niezwykła książka - gratka dla pasjonatów historii w ogóle, prawdziwy rarytas dla ludzi ciekawych tego, co w niedalekiej przeszłości działo się w naszym regionie. Mowa o Dzienniku. 1939-1948 Zofii z Drohojowskich Romerowej. Autorka była żoną Rodryga Romera, ostatniego właściciela majątku w Inwałdzie. Zapisywanie najważniejszych wydarzeń, zasłyszanych wieści i swoich przemyśleń rozpoczęła pod koniec sierpnia 1939r., kiedy w Polsce już powszechnie mówiło się o nadciągającej wojnie. Ci, którzy w żywej pamięci mieli niedawną wojnę światową, byli przerażeni. Młodsi, z reguły bardziej optymistycznie patrzący na świat, łudzili się, że może nie będzie taka straszna, bo przecież "przez dwadzieścia lat świat się sporo ucywilizował". Kiedy hrabina Zofia zapisała w zeszycie pierwsze zdanie miała 46 lat, troje dzieci, od 20 lat prowadziła inwałdzki dom Romerów, czynnie uczestnicząc też w życiu wsi - przydawała się wiedza medyczna zdobyta w czasie I wojny światowej (Zofia Drohojowska posiadała Srebrny Medal Czerwonego Krzyża, wówczas najwyższe wojenne odznaczenie pielęgniarskie) i znajomość sztuki kulinarnej wyniesiona z rodzinnego gniazda.

Czytaj więcej... (2465 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 25 lat zespołu DINO - święto tańca i radości!
23 Października 2017 - 1415 Odsłon

Lokalne wydarzenia Kiedy pierwsi tancerze spod kolorowego logo z uśmiechniętym dinozaurem rozpoczynali przygodę z tańcem - tych, którzy występują obecnie na scenie nie było jeszcze na świecie! Od wielu lat... a dokładniej od 25! w przestrzeni kulturalnej Gminy Andrychów działa niezwykła formacja taneczna - zespół Dino! W ostatni weekend liczący obecnie 200 czynnych tancerzy i tancerek zespół obchodził jubileusz ćwierćwiecza działalności! Na spotkanie przybyli obecni i dawni tancerze i tancerki, którzy przez lata współtworzyli historię zespołu od lat skupionego pod skrzydłami Danuty Mrawczyńskiej - założycielki i instruktorki tańca. Trudno w jednym artykule opisać emocje towarzyszące tego typu spotkaniom. Piątkowy wieczór był prawdziwym świętem radości, uśmiechu i przyjaźni. Bez trudu można było dostrzec, że młode tancerki i tancerze to nie tylko grupa ludzi połączona wspólną pasją, ale też wielkie grono przyjaciół.

Czytaj więcej... (12650 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?
17 Października 2017 - 849 Odsłon

Lokalne wydarzenia Niespełna 40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Badanie jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 - 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia ( lub co 12 miesięcy, jeżeli w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. "Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi - mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek."

Czytaj więcej... (651 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Aktywność, zdrowie, profilaktyka - I Andrychowskie Targi Seniora
05 Października 2017 - 1072 Odsłon

Lokalne wydarzenia W niedzielę 1 października, w Hali Sportowej przy ul. 1 Maja w Andrychowie pod hasłami: Aktywność, zdrowie, profilaktyka - odbyły się I Andrychowskie Targi Seniora. Organizatorem targów była Fundacja WIIR. Podczas targów swoje stoiska zaprezentowało kilkunastu wystawców z Gminy Andrychów - wśród których znalazły się lokalne stowarzyszenia, instytucje samorządowe, kluby sportowe, oraz firmy oferujące cały wachlarz usług związanych ze zdrowiem i profilaktyką - tak potrzebną w jesieni życia. Podczas targów można było skorzystać z degustacji, możliwości badań profilaktycznych słuchu i wzroku, podstawowych pomiarów poziomu cukru, ciśnienia itp.

Czytaj więcej... (3473 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 "Beskidy moje ukochane" - PTTK "Chałupa" zaprasza na koncert zespołu DOM O ZIELONYCH PROGACH
27 Września 2017 - 1172 Odsłon

Lokalne wydarzenia Koło PTTK "Chałupa" przy ASM w Andrychowie zaprasza na koncert "Beskidy moje ukochane" promujący turystykę górską i Beskidy. W sobotę 30 września o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie wystąpi DOM O ZIELONYCH PROGACH - zespół grający szeroko pojętą poezję śpiewaną oraz piosenkę turystyczną. Ich utwory należą do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach. Inspiracji szukają między innymi w twórczości Jerzego Harasymowicza, Wojtka Belona, Wiesławy Kwinto-Koczan czy Kazimierza Węgrzyna. Mają na swoim koncie cztery autorskie płyty: "Dom o Zielonych Progach" (2004), "Jam" (2007), "Tatika" (2011), "Łódki marzeń" (2012), ponadto wiele kompozycji zespołu znajduje się na składankach "W górach jest wszystko co kocham". Wstęp wolny.

Strona gotowa do druku


PostNuke Powered Site, GNU/GPL Licence, Administracja : wins@andrychow.pl , Telefon 502 740628
Wszystkie loga, znaki handlowe, treść, fotografie oraz skrypty i moduły na tej stronie należą do ich właścicieli.
Regulamin świadczenia usług :: Polityka prywatności :: Redakcja Za treść ogłoszeń i reklam nie odpowiadamy
Polityka strony dotycząca cookies
Korzystając z niniejszej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki i polityką strony dotyczącą cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.