Poniedziałek , 21 Maja 2018 - 11:03 
Szukaj  
Reklama
Katalog Firm
 · Losowa Firma :
Gospodarstwo Agroturystyczne Ukrysi · Zobacz więcej informacji o tej firmie w Katalogu Firm
Katalog Firm
Ostatnio do Katalogu Firm dołączyły Firmy :

Widpol S.C. Toczenie CNC, frezowanie CNC, wiercenie, gwintowanie·Zobacz opis tej Firmy
Dom Weselny Zielona Skarpa - Powiat Wadowicki, Andrychów, Sułkowice·Zobacz opis tej Firmy
FOLMAR - Marek Chrapkiewicz - Producent Opakowań Foliowych·Zobacz opis tej Firmy
DRUKPOL - Centrum Obsługi Biurowej·Zobacz opis tej Firmy
Szkółka Krzewów Ozdobnych - Justyna i Jan Piekiełko·Zobacz opis tej Firmy
Zobaczcie

Stowarzyszenie
Uniwersytet
Trzeciego Wieku
w Andrychowie

Krótkofalarski
Klub Łączności
Delta SP9KUP

Licznik
Dzisiaj:513
Miesiąc:20530
Ten rok:130100
Ogólnie:5273996

Od dnia 01.05.2002
Pokaż wszystkie artykuły tego tematu.

 Opowieści o Kubie w Klubie Podróżnika
23 Kwietnia 2018 - 1244 Odsłon

Lokalne wydarzenia

Klub Podróżnika Koła PTTK "Chałupa" zaprasza na spotkanie z Olgą Wiśniowską i Karolem Świerkotem zatytułowane "Kuba zwyczajnie inaczej". Spotkanie odbędzie się w Klubie ASM w Andrychowie przy ul. Lenartowicza 7 w poniedziałek 23 kwietnia 2018 o godz. 19.00. Wstęp wolny. Olga Wiśniowska i Karol Świerkot to para dziennikarzy "Dziennika Zachodniego", którzy zostawili swoje serca na Kubie. W 14 dni przemierzyli ponad 2000 km, od upalnego Santiago de Cuba na południowym wschodzie wyspy, do górzystego Viales na północnym zachodzie. Na dłużej zatrzymali się w Hawanie, Santiago de Cuba, Santa Clara i Vińales. Oprowadzą nas wąskimi uliczkami Hawany i powiedzą, dlaczego pachnie tu pieczonym prosiakiem, co mieszkańcy Cienfuegos świętują zamiast Trzech Króli oraz jak spędzają czas zwykli Kubańczycy.

Strona gotowa do druku

 KONCERT WIOSENNY w MDK
17 Kwietnia 2018 - 1467 Odsłon

Lokalne wydarzenia 20 kwietnia o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie odbędzie się KONCERT WIOSENNY w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Wadowicach. W programie koncertu znajdą się utwory znane i lubiane, od "hitów" muzyki klasycznej do przebojów muzyki filmowej, które będą ilustrowane fragmentami filmów. Wstęp wolny. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w Miejskim Domu Kultury, tel. 33 8753105.

Czytaj więcej... (759 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 XVIII Konkurs Potraw Regionalnych - Stół Wielkanocny
30 Marca 2018 - 2411 Odsłon

Lokalne wydarzenia Kolejny raz Gospodynie Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie zaprosiło mieszkańców gminy Andrychów oraz zaproszonych gości na Konkurs Potraw Regionalnych - Stół Wielkanocny. To już 18 edycja imprezy, która od wielu lat cieszy się bardzo dużym powodzeniem, gromadząc przy wspólnym stole zarówno przedstawicieli samorządu, sponsorów, organizacji i instytucji, jak i liczne grono Gospodyń Wiejskich. Oprócz niewątpliwych wartości kultywowania tradycji oraz zachowywania dla przyszłych pokoleń ciekawych przepisów kulinarnych warto zastanowić się nad tym wydarzeniem również w kategorii społecznej.

Uwaga! Fotoreportaż zawierający prawie 500 fotografii dostępny jest na stronie internetowej www.sgw.andrychow.pl

Czytaj więcej... (8441 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 "Kotlet na wynos, czyli autostopem za równik" - Mateusz Kotlarski w Klubie Podróżnika
16 Lutego 2018 - 3981 Odsłon

Lokalne wydarzenia Klub Podróżnika Koła PTTK "Chałupa" zaprasza do Klubu ASM w Andrychowie przy ul. Lenartowicza 7 na spotkanie zatytułowane "Kotlet na wynos, czyli autostopem za równik". Gościem Klubu będzie Mateusz Kotlarski, zwanym Kotletem. Impreza odbędzie się w poniedziałek 19 lutego 2018 r. o godz. 19.00.

Czytaj więcej... (829 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 "Laponia - w krainie niezachodzącego słońca" - spotkanie w Klubie Podróżnika
12 Stycznia 2018 - 4669 Odsłon

Lokalne wydarzenia "Laponia - w krainie niezachodzącego słońca" - to tytuł styczniowego spotkania w Klubie Podróżnika Koła PTTK "Chałupa". Dlaczego akurat Laponia? Jak dotrzeć i co zobaczyć w krainie niezachodzącego słońca? Na te i inne pytania odpowiedzą Adam Wilkus i Krzysztof Szuba - uczestnicy projektu Korona Gór Unii Europejskiej. Wejdziemy na najwyższe szczyty Szwecji, Finlandii i Norwegii. Dowiemy się jak żyje się w lapońskiej wiosce oraz jakimi ludźmi są Lapończycy. Zobaczymy białe noce, zorzę polarną i inne zjawiska spotykane w górach. Impreza odbędzie się w Klubie ASM w Andrychowie w poniedziałek 15 stycznia 2018 r. o godz. 18.00. Zapraszamy. Wstęp wolny

Czytaj więcej... (868 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Latająca forteca z Wilamowic. Dzieje niezakończonej misji - ciąg dalszy historii
09 Stycznia 2018 - 8659 Odsłon

Lokalne wydarzenia Wiele lat temu, a dokładniej 18 lutego 2010 r. na łamach Andrychow.pl pojawił się artykuł autorstwa Zbigniewa Kubienia - "Latająca forteca z Wilamowic. Dzieje niezakończonej misji", który wnikliwie opisywał wydarzenia z 17 grudnia 1944 roku - ostatni lot latającej fortecy "St Francis", która została strącona 17 grudnia 1944 roku nad Wilamowicami. Kilka dni temu do redakcji Andrychow.pl dotarł niezwykle ciekawy e-mail! Nie znam dobrze języka polskiego, ale chciałabym przesłać kilka zdjęć dotyczących historii samolotu Św. Franciszka, o którym można przeczytać w artykule Zbigniewa Kubienia zamieszczonym na stronie andrychow.pl Napisała do nas wnuczka pilota z załogi, który latał latającą fortecą, zanim maszyna trafiła do Europy! W przesłanym mailu znalazły się unikalne fotografie napisu St Francis oraz bardzo cenne, historyczne perełki! Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej... (4363 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Spotkanie opłatkowe w TVP3 Kraków z kardynałem Stanisławem Dziwiszem z udziałem Gospodyń z Andrychowa
05 Stycznia 2018 - 5733 Odsłon

Lokalne wydarzenia Jest coś co łączy pracę dziennikarzy telewizyjnych TVP3 Kraków i Gospodynie Wiejskie - obie te grupy są zawsze blisko ludzi będących w potrzebie, wiedzą dobrze i znają problemy nurtujące społeczeństwo i na swój sposób starają się łączyć środowiska działające w naszych małych ojczyznach. W TVP3 Kraków spotkała się telewizyjna rodzina, a wraz z nią ci, którzy na co dzień współpracują z krakowskim oddziałem TVP i ci, którzy na ekranach śledzą relacjonowane przez telewizję najważniejsze wydarzenia z Małopolski. Bo, jak podkreślano, TVP3 Kraków jest otwarta na ludzi i ich problemy - czytamy na stronie Telewizji Polskiej.

Czytaj więcej... (5941 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Pamiętnik andrychowski
22 Grudnia 2017 - 4769 Odsłon

Lokalne wydarzenia To wielka gratka dla miłośników lokalnej historii i andrychowskiej ziemi! Z lekkim opóźnieniem, dzień przed Mikołajkami ukazała się książka autorstwa Zofii Koczur "Pamiętnik andrychowski", która jest zbiorem wspomnień mieszkańców na temat codziennego życia w minionych latach. Powracają w niej wspomnienia zapachów dzieciństwa, miejsc, których młode pokolenia już nie pamiętają. Przybliżone zostały charakterystyki osób znanych i mniej znanych, a samą książkę wypełniają emocje i uczucia... Książka została napisana z okazji 250-lecia nadania miastu praw miejskich i wydana dzięki stypendium kulturalnemu Gminy Andrychów. Egzemplarze z dodruku, który sponsorowała andrychowska firma Done! Deliveries, już są do kupienia w sklepie muzycznym Mikrus, przy ul. Legionów 4.

Strona gotowa do druku

 Zapraszamy na piękny Koncert Bożonarodzeniowy!
21 Grudnia 2017 - 4577 Odsłon

Lokalne wydarzenia

Strona gotowa do druku

 XVIII Konkurs Potraw Regionalnych Stół Wigilijny Inwałd 2017
21 Grudnia 2017 - 4257 Odsłon

Lokalne wydarzenia Aby mierzyć drogę przyszłą, trzeba wiedzieć, skąd się wyszło - słowa Cypriana Kamila Norwida uświadamiają nam ogromne znaczenie przeszłości, która staje się dla nas podświadomie wyznacznikiem drogi, którą podążamy przez resztę życia. Jeżeli nie mamy korzeni, wspomnień, pięknych przeżyć czasu dzieciństwa, ukształtowanego rytmu życia - znacznie trudniej nam jest w przyszłości znaleźć i podążać drogą poprzednich pokoleń. Jeśli przerywamy delikatną nić, łączącą nas z przeszłością - tracimy punkty odniesienia, naszą tożsamość. Wigilia. Jedyna taka noc w roku. Szczególna, grudniowa, najdłuższa. To właśnie w tę noc dowiadujemy się jakimi jesteśmy naprawdę.

Czytaj więcej... (32064 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Arun Milcarz i CZAD... w Klubie Podróżnika
13 Grudnia 2017 - 3960 Odsłon

Lokalne wydarzenia Klub Podróżnika Koła PTTK "Chałupa" zaprasza do Klubu ASM w Andrychowie przy ul. Lenartowicza 7 na spotkanie zatytułowane "CZAD. W poszukiwaniu straconego..." . Gościem Klubu będzie podróżnik i reporter Arun Milcarz. Impreza odbędzie się w poniedziałek 18 grudnia o godz. 19.00. Po wyprawie "Afryka Maraton Południe - Północ" Arun wrócił na Czarny Kontynent i dotarł w pasmo gór Tibesti w północno-zachodniej części Czadu. Tam spotykały go niecodzienne wydarzenia: próba przewrotu podczas wyborów prezydenckich, kucie studni w zamian za jedzenie, pobyt w areszcie w Zuarke. Wydarzenia te posłużyły mu jako kanwa debiutanckiej powieści "Czad. W poszukiwaniu straconego...", za którą w 2017 roku otrzymał Nagrodę Magellana w kategorii najlepsza książka reportażowa. Książkę będzie można nabyć podczas spotkania. Spotkania z Arunem Milcarzem to kabaret podróżniczy - miks autorskiego materiału filmowego z komentarzem na żywo, utrzymanym w stylu stand-up.
Zapraszamy. Wstęp wolny

Czytaj więcej... (171 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Tydzień 80-lecia księgarni "B.Marczyński"
10 Grudnia 2017 - 3865 Odsłon

Lokalne wydarzenia Niewiele sklepów w Andrychowie może poszczycić się tak bogatą historią! W dniu dzisiejszym - 10 grudnia 2017 roku minęło 80 lat działalności założonej przez ś.p. Bolesława Marczyńskiego księgarni. Właśnie się dowiedzieliśmy, że z tej okazji w dniach od 11 do 16 grudnia b.r. właściciel Księgarni organizuje "Tydzień 80-lecia". Elementami obchodów będzie specjalna - jubileuszowa, ilustrująca historię księgarni witryna. Dla klientów przewidziano również jubileuszowe rabaty: 11 grudnia wszystkie towary będzie można kupić za 80% ich ceny, czyli z 20% rabatem! 8 % rabatu przysługuje na wszystkie towary zakupione w pozostałe dni "Tygodnia 80 lecia" Będzie również jubileuszowa loteria, a w niej do wygrania 3 nagrody niespodzianki. Warunkiem udziału w loterii jest zakupienie w "Tygodniu 80-lecia" dowolnego towaru, wypełnienie kuponu konkursowego i wrzucenie go do znajdującej się w księgarni skrzynki. W rozwinięciu wiadomości przytaczamy najważniejsze daty z historii andrychowskiej księgarni B.Marczyński.

Czytaj więcej... (3927 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Mikołaj rozdał słodkie pierniczki i mnóstwo radości!
03 Grudnia 2017 - 3796 Odsłon

Lokalne wydarzenia Wiele pracowitych, ale radosnych godzin pracy i są! Kilkaset lukrowanych pierniczków kolejny raz trafiło prosto ze Stanicy Hucuł od ułanów IV Szwadronu Zwiadu im. 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich do najmłodszych mieszkańców Andrychowa! Wraz z Parafią Św. Macieja, we współpracy z proboszczem ks. dziekanem Stanisławem Czernikiem udało się kolejny raz w historii zorganizować wizytę jednego z najbardziej oczekiwanych gości :) Świętego Mikołaja! Tradycją orszaku ze Stanicy jest to, że nie działa sporadycznie, lecz systematycznie rok po roku! Orszak aniołków, diabełków, elfów, świątecznych paczek, pingwinków i reniferków wraz ze Świętym Mikołajem przyjechał z Sułkowic Łęgu do Kościoła pw. Św. Macieja na Mszę Św. o godzinie 11.00. Po Mszy Św. na terenie Parafii pyszne pierniczki wraz z ogromną dawką uśmiechu trafiły do najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Tradycyjnie - nie zabrakło również wielu wspólnych fotek z Mikołajem i jego pomocnikami! Karty pamięci w komórkach i aparatach rodziców pękają w szwach! Kolejny raz Stanica Hucuł pięknie i aktywnie włącza się w życie społeczne Gminy Andrychów. Po Mszy Św. jeźdźcy ze Stanicy dołączyli do swoich przyjaciół - MotoMikołajów na Placu Mickiewicza. Na największym placu miasta miłośnicy koni mechanicznych i żywych, wraz ze strażakami OSP Andrychów połączyli siły ofiarując wszystkim kolejny raz wielkie serce. Mnóstwo uśmiechu i pozytywnych emocji! Warto było to zobaczyć! Zapraszamy do obejrzenia galerii foto! Przesyłamy Wam wszystkim w imieniu Ułanów Stanicy Hucuł i naszym - życzenia Wszystkiego Najlepszego na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia!

Czytaj więcej... (4134 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 95 lat Miejskiej Orkiestry Dętej Andropol w Andrychowie
26 Listopada 2017 - 3846 Odsłon

Lokalne wydarzenia W piątkowe popołudnie członkowie stowarzyszenia i muzycy Miejskiej Orkiestry Dętej Andropol zaprosili rodziny, przyjaciół, sponsorów oraz przedstawicieli samorządu aby wspólnie świętować 95-lecie orkiestry. Podczas okolicznościowych przemówień nie zabrakło informacji o sukcesach orkiestry w muzycznym światku orkiestr dętych południa Polski. To według nas ważne, ale nie najważniejsze sukcesy orkiestry. Bardzo nas cieszy, że w czasach niezgody oraz informacji o politycznych zawieruchach docierających do nas z mediów, są ludzie, którzy potrafią się spotykać w realnym świecie, połączeni pasją i chęcią wspólnego przebywania razem, nie mieszający się w wydumane, nikomu niepotrzebne spory lecz współtworzący lokalną historię - towarzysząc mieszkańcom w chwilach zadumy podczas podniosłych religijnych oraz państwowych uroczystości, a także w czasie zabawy i radości podczas imprez rekreacyjnych, poświęcając własny czas i zaangażowanie dla naszego wspólnego dobra.

Czytaj więcej... (15220 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Zapomniany Święty
20 Listopada 2017 - 3734 Odsłon

Lokalne wydarzenia W miniony weekend w parafialnym kinie Beskid odbyła się prezentacja spektaklu o Janie Kantym "Vas Electionis" (z łac. Naczynie wybrane) (premiera 15.10.2017 r.) zaprezentowanego przez działający w Stryszowie Teatr Młodych im. Rudolfa Warzechy. Zespół obchodzi w tym roku 10 lat istnienia. Ma w swojej ofercie nie tylko poważny repertuar ale też komedie oraz spektakl dla dzieci. Niezwykła postać patrona parafii z której pochodzi Teatr Młodych stała się kanwą do stworzenia sztuki złożonej z legend o niezwykłym Świętym. Rozbity dzban z mlekiem, napad zbójów, wskrzeszenie dziecka, czy też legenda związana z koszykiem jabłek - przybliżyły historię i cuda związane z postacią Jana Kantego.

Czytaj więcej... (6227 bajtów więcej) Strona gotowa do druku


PostNuke Powered Site, GNU/GPL Licence, Administracja : wins@andrychow.pl , Telefon 502 740628
Wszystkie loga, znaki handlowe, treść, fotografie oraz skrypty i moduły na tej stronie należą do ich właścicieli.
Regulamin świadczenia usług :: Polityka prywatności :: Redakcja Za treść ogłoszeń i reklam nie odpowiadamy
Polityka strony dotycząca cookies
Korzystając z niniejszej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki i polityką strony dotyczącą cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.