Poniedziałek , 21 Maja 2018 - 10:45 
Szukaj  
Reklama
Katalog Firm
 · Losowa Firma :
Elzamex Sp. z o.o. Skład Materiałów Budowlanych · Zobacz więcej informacji o tej firmie w Katalogu Firm
Katalog Firm
Ostatnio do Katalogu Firm dołączyły Firmy :

Widpol S.C. Toczenie CNC, frezowanie CNC, wiercenie, gwintowanie·Zobacz opis tej Firmy
Dom Weselny Zielona Skarpa - Powiat Wadowicki, Andrychów, Sułkowice·Zobacz opis tej Firmy
FOLMAR - Marek Chrapkiewicz - Producent Opakowań Foliowych·Zobacz opis tej Firmy
DRUKPOL - Centrum Obsługi Biurowej·Zobacz opis tej Firmy
Szkółka Krzewów Ozdobnych - Justyna i Jan Piekiełko·Zobacz opis tej Firmy
Zobaczcie

Stowarzyszenie
Uniwersytet
Trzeciego Wieku
w Andrychowie

Krótkofalarski
Klub Łączności
Delta SP9KUP

Licznik
Dzisiaj:503
Miesiąc:20520
Ten rok:130090
Ogólnie:5273986

Od dnia 01.05.2002
Pokaż wszystkie artykuły tego tematu.

 Odszedłeś cicho, bez słów pożegnania... Zmarł Roman Prystacki
18 Kwietnia 2017 - 4073 Odsłon

Ważne sprawy Bardzo przykro nam przekazywać tego rodzaju wieści. W dniu dzisiejszym zmarł Roman Prystacki. Mieszkaniec i Sołtys Wsi Zagórnik. Radny sześciu kadencji. Pełnił funkcje Przewodniczącego Komitetu Budowy Wodociągu i Gazociągu. Zaangażowany w budowę kanalizacji i regulację Potoku Zagórnickiego. Prezes OSP w Zagórniku. Dzięki jego staraniom zakupiono Samochód Pożarniczy "Gazela", wyremontowano Remizę OSP, plac manewrowy, pozyskano dotacje z UE na wyposażenie sali szkoleń. Był Przewodniczącym Rady Parafialnej i Społecznego Komitetu Cmentarza Parafialnego w Zagórniku. Dzięki jego staraniom pozyskano środki finansowe na budowę Krzyża na Kościele, oświetlenia zewnętrznego Kościoła, drogę na cmentarz, gazyfikację WDK, ZSS, kościoła, Remizę OSP, podjazd dla osób niepełnosprawnych do kościoła. Inicjator budowy "Pomnika Pamięci" na cmentarzu w Zagórniku oraz Tablicy Pamiątkowej Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Współfinansował budowę "Jubileuszowego Krzyża" i Drogi Krzyżowej wraz z oświetleniem na Groniu Miłosierdzia. Jego zaangażowanie doprowadziło do renowacji i remontu zabytkowej kaplicy Św. Bartłomieja w Zagórniku. To zasługi z lat ubiegłych, a przecież każdy, kto widział wioskę Zagórnik kilka lat temu wie, jak wiele zmieniło się tam w ostatnim czasie.

Czytaj więcej... (1588 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Zmarła zasłużona dla gminy Andrychów - Anna Karpierz
07 Kwietnia 2017 - 4045 Odsłon

Ważne sprawy Z głębokim żalem i smutkiem informujemy o tym fakcie. W czwartek, 6. kwietnia 2017 r. zmarła nad ranem w wieku 85 lat - śp. Anna Karpierz. Pogrzeb odbędzie się sobotę, 8 kwietnia o godzinie 12.00 na Cmentarzu Komunalnym w Andrychowie. O 11.15 odbędzie się różaniec. Jeszcze w uszach brzmią nam ciche, lecz jakże wymowne w dzisiejszych czasach słowa śp. Pani Anny, które wygłosiła 11 listopada 2016 r. podczas uroczystości nadania jej Medalu "Zasłużony dla Gminy Andrychów" "Jak długo możecie - pamiętajcie o tych, którzy zginęli za naszą Ojczyznę. Zawsze myślcie o naszej niepodległej Polsce!" - "Słowa z trudem wypowiadane, miały tak wielką moc, że w oczach obserwujących to wydarzenie pojawiły się łzy wzruszenia, podobnie, jak u samej Pani Anny. Mimo, że ostatnie lata były dla niej trudne - zawsze znalazła czas aby krzewić patriotyzm wśród młodszego pokolenia, szczególnie w ramach współpracy z ZS im. Armii Krajowej ZDZ w Katowicach. To była jedna z najpiękniejszych lekcji patriotyzmu, w której dane nam było uczestniczyć. Nie było w niej wiele słów. Z trudem wydobywały się na światło dzienne. Lekcję pełną spokoju, rozwagi, dystansu do upływającego czasu poprowadziła Anna Karpierz. Jakże ta lekcja inna była od tych, które płyną do nas niemal codziennie ze środków masowego przekazu... Nie było w niej wzniosłych, pełnych patosu słów wypowiadanych bez zrozumienia istoty rzeczy. " - pisaliśmy wtedy w artykule dotyczącym uroczystości nadania jej zaszczytnego Medalu.

Czytaj więcej... (3503 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Zuzia Klimczyńska z Nidku k.Wieprza potrzebuje wsparcia
10 Marca 2017 - 4308 Odsłon

Ważne sprawy Gdy dziewczynka miała 3 miesiące zdiagnozowano u niej padaczkę. Dwa miesiące później okazała się ona oporna na leczenie. Przez kilka miesięcy rodzice patrzyli jak Zuzia nieustannie drga. Z uwagi na fakt, że leczenie w kraju okazało się nieskuteczne - obecnie rodzice Zuzi czekają na wycenę diagnostyki w Niemczech w szpitalu Schön Klinik w miejscowości Vogtareuth, gdzie Zuzia będzie hospitalizowana i dalej leczona. Właściciele kompleksu Czarny Groń zdecydowali się pomóc Zuzi, organizując akcję charytatywną. Akcja ma się odbyć w przyszły poniedziałek - 13 marca. Cały dochód z karnetów narciarskich zostanie przeznaczone na ochronę zdrowia Zuzi.

Czytaj więcej... (685 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Pamięci Syna Ziemi Andrychowskiej - sierż. r/op. strz. Józefa Witka
17 Listopada 2016 - 6054 Odsłon

Ważne sprawy 13. listopada 2016 r. na Cmentarzu Komunalnym w Andrychowie płk Mieczysław Herzyk odsłonił tablicę "Pamięci Syna Ziemi Andrychowskiej - sierż. r/op. strz. Józefa Witka, członka załogi samolotu Liberator VI KG890 GR-S z 1586 Eskadry Specjalnego Przeznaczenia zestrzelonego pod Bochnią w nocy 14/15 sierpnia 1944 r. podczas niesienia pomocy powstańczej Warszawie. Poległa cała załoga" 7 młodych ludzi, podobnie jak miliony poległych w walkach o Niepodległą poświęciło życie dla Ojczyzny. Miłość żąda ofiary. Podniosłe, patriotyczne wydarzenie mogło zaistnieć dzięki ofiarności parafian Parafii pw. Św. Macieja w Andrychowie. Tego dnia w godzinach popołudniowych w kryptach Parafii otwarto niezwykłą wystawę pamiątek związanych z historią walk o Polskę, ale też zawierającą aktualne, niezwykłe eksponaty historyczne.

Czytaj więcej... (18597 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Niech się Polska przyśni Tobie...
18 Lipca 2016 - 6701 Odsłon

Ważne sprawy W piątek 15 lipca odmeldował się z tego świata plutonowy Józef Miodoński - ostatni z dwudziestu jeden andrychowian biorących udział w słynnej bitwie o Monte Cassino. Zanim usłyszał od Najwyższego Dowódcy to miłosierne "Spocznij!", przeszedł wiele złego i wiele dobrego.

Czytaj więcej... (4191 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Konferencja - spotkanie profilaktyczne - Dopalacze kradną życie
02 Października 2015 - 6628 Odsłon

Ważne sprawy Ośrodek Wspierania Rodziny w Andrychowie organizuje kolejną, ważną we współczesnych czasach konferencję - spotkanie profilaktyczne, poświęcone zagrożeniom płynącym z używania substancji psychoaktywnych oraz metodom pomocy osobom uzależnionym, które odbędzie się w MDK w Andrychowie 19 października 2015 r. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich tych, którzy pragną szerzej zapoznać się z tematem.Czytaj więcej... (1370 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Dwa dni - wiele nadziei - Akcja dla Mateusza i innych
26 Maja 2015 - 7094 Odsłon

Ważne sprawy Dwa dni - wiele nadziei! Pierwszy dzień: ANDRYCHÓW, sobota, 30 maja 2015 r. (sobota) godz. 10.00-16.00 - miejsce - Zespół Szkół nr 2 w Andrychowie, ul. Batorego 9. Drugi dzień: ROCZYNY, niedziela, 31 maja 2015 r. godz 10.00-16.00 Zespół Szkół Publicznych w Roczynach, ul. Szkolna 10 odbędzie się w naszej gminie akcja dla Mateusza i innych. Mateusz Babik jest 18-letnim mieszkańcem Roczyn i uczniem Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie. Pasjonuje się muzyką, zajmuje się oprawą muzyczną imprez jako DJ. Kocha sport, szczególnie piłkę siatkową. Dodatkowo działa czynnie jako druh w Ochotniczej Straży Pożarnej. Do tej pory Mateusz swój wolny czas dzielił między opiekę nad trojką młodszego rodzeństwa - pięciomiesięcznego Jasia, ośmioletniej Zosi i 13-letniej Weroniki, spotkaniami z ukochaną dziewczyną oraz przyjaciółmi i obowiązkami związanymi ze szkołą. Angażował się też w życie społeczne Roczyn i Andrychowa. Teraz wszystko uległo diametralnej zmianie. Szybka diagnoza, informacja o poważnej chorobie - ostrej białaczce szpikowej - spadły jak nagły cios. Choroba w życiu Mateusza pojawiła się nagle i niespodziewanie. W tej chwili musi odbyć niezwykle trudną walkę - walkę o życie. Rodzina i przyjaciele wspólnie z Fundacją DKMS Polska organizują akcję rejestracji potencjalnych Dawców, aby zwiększyć szansę na znalezienie Dawcy dla Mateusza i innych pacjentów. Bardzo Proszę o pomoc dla mnie i dla koleżanek i kolegów chorujących na nowotwór. Myślę że wasza pomoc Wam nie zaszkodzi a nas, osoby z nowotworem, jak najbardziej wesprze i pomoże w dalszej pracy i leczeniu. Bardzo Proszę o wszelką pomoc z waszej strony. Przyjdźcie i zarejestrujcie się. Z góry dziękuję i pozdrawiam - Mateusz.

Czytaj więcej... (60 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Joli stuknęła dwudziestka. O alkoholu wie już prawie wszystko...
02 Maja 2015 - 8674 Odsłon

Ważne sprawy Ależ to była balanga! Zupełnie inna niż wszystkie! Mnóstwo ludzi spotkało się przy stole, jakże innym niż większość tych polskich, sobotnich stołów biesiadnych. Niby wszystko było tak samo, sałatki, ciasto, przekąski, ale zabrakło na nim jednego składnika... alkoholu. Przy stole suto zastawionym przez Watrę zasiedli rekordziści. Jeden z nich ma 27 lat, są też 25-latkowie. Jola ma lat 20. Solenizantka. Zasiadły też "piętnastolatki", "dziesięciolatki", ale i tacy, którzy mają dopiero po dwa miesiące trzeźwienia. Jestem pod ogromnym wrażeniem liczby osób, które uszanowały moją 20 rocznicę abstynencji i przyjechali dzisiaj do Watry. Na wszystkich poprzednich rocznicach mówiłam ja - teraz mówcie Wy. Chciałabym usłyszeć coś od Was w prezencie rocznicowym dla mnie. Powiedzcie kilka słów, chcę je usłyszeć, zwłaszcza od osób, które pamiętają mnie z czasów dla mnie trudnych. I zaczęło się. Były wspomnienia, dużo wspomnień. Spisaliśmy wszystko co usłyszeliśmy, słowa, nasze przemyślenia, słowa solenizantki i wypowiedzi szczególnych gości zaproszonych na jubileusz. Wszystko to przeczytacie poniżej. Bez nazwisk. Bez cenzury.

Czytaj więcej... (9371 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Mały Alanek walczy o zdrowie i życie. Impreza z nadzieją w tle...
15 Października 2014 - 8738 Odsłon

Ważne sprawy Często, przychodząc na imprezę charytatywną zapominamy z jakiej okazji jest organizowana. Powielane informacje o cudzych nieszczęściach - powszednieją, schodzą na dalszy plan. Nieszczęście, choroba, niespodziewane koleje losu - nie są medialne... W cieniu namiotu Fundacji Promyczek, podczas II Biegu Po Serce Zbója spotykamy małego Alanka z rodzicami. Płacze na rękach mamy. Dzielny, mały, bezbronny człowiek nie wie, że to dla niego na Plac Mickiewicza i w centrum Andrychowa spotkali się wolontariusze i ludzie dobrej woli. Mama w rozmowie z nami przytacza wiele skomplikowanych medycznych terminów, informuje o operacjach wplatając w swoją wypowiedź specyficzne słownictwo lekarskie. Są też słowa bardziej zrozumiałe - koszty konsultacji, zabiegów, koszty elementów, które trzeba codziennie wymieniać opiekując się maluchem. Rodzice walczą - wspierani przez darowizny ludzi dobrego serca. 12. października podczas II Biegu Po Serce Zbója pomagaliśmy 2-letniemu Alankowi z Inwałdu, podopiecznemu Fundacji "Promyczek" Centrum Wspierania Rozwoju Małego Dziecka, który urodził się z malformacją limfatyczną okolicy szyi i dna jamy ustnej. W 2 tygodniu życia chłopczykowi założono rurkę tracheostomijną, którą ma do dzisiaj ponieważ w trakcie zabiegu została uszkodzona tchawica. Miesięczny koszt filtrów i wymiany rurek to ok 1000 zł. Alan może być zupełnie zdrowy jednak musi przejść trzy poważne zabiegi, które można wykonać tylko za granicą. Koszty tych zabiegów to 18 tyś euro. Tyle kosztuje zdrowie i normalne życie tego chłopca.

Czytaj więcej... (9095 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Problemy z narkotykami? Ważna informacja dla rodziców
23 Września 2014 - 8837 Odsłon

Ważne sprawy Czy wiecie, że w Gminie Andrychów w Ośrodku Wspierania Rodziny działa Punkt konsultacyjny ds. uzależnień od narkotyków? Punkt znajduje się w siedzibie OWR na ulicy Metalowców 10. Punkt działa od 26 czerwca! Mogą z niego skorzystać rodziny, młodzież, zagrożeni lub mający problemy z uzależnieniem od środków psychoaktywnych (narkotyków), a także inne osoby, które stykają się z tymi problemami. Konsultacje są bezpłatne. Konsultacje udzielane są w pokoju nr 2.02. Najbliższy termin konsultacji to 25. września 2014 r. (w godz. 16:00-19:00) W godzinach konsultacji czynny jest również telefon : 783 905 875. Szczegóły w czytaj więcej.

Czytaj więcej... (1431 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Audycja w Twoim Radio Andrychów - Spór o Beskid Mały - rozmowa
08 Maja 2014 - 8460 Odsłon

Ważne sprawy Nowiny Andrychowskie publikują rozmowę pomiędzy redaktorem TRA Robertem Frasiem oraz jego gośćmi - właścicielem ośrodka Czarny Groń w Rzykach Sławomirem Rusinkiem i prezesem zarządu Tomaszem Andrejko. Jak czytamy na stronie Nowin Andrychowskich - Trwa gorąca dyskusja, a nawet spór wokół Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Andrychów wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Po jednej stronie jest andrychowski samorząd, szukający perspektyw rozwoju dla Gminy Andrychów, a z nim inwestor, gotowy wyłożyć setki milionów złotych na nowoczesny ośrodek narciarski, który może dać prace setkom, a może tysiącom ludzi. Po drugiej stronie barykady są ekolodzy z Bystrej, którzy bronią Beskidu Małego przed jakąkolwiek ingerencją człowieka. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji i cały czas mocno trzymamy kciuki za powodzenie inwestycji i zapał inwestora, który może sprawić, że Andrychów otrzyma od losu drugą szansę na stabilny, trwały i wszechstronny rozwój.

Strona gotowa do druku

 Ważne! Diagnoza lokalnych zagrożeń społecznych - Andrychów 2013
31 Marca 2014 - 9117 Odsłon

Ważne sprawy Studio Diagnozy i Profilaktyki z Krakowa opracowało diagnozę lokalnych zagrożeń społecznych w naszej gminie. Z przeprowadzonych ankiet wśród mieszkańców wynika, że największym problemem w środowisku lokalnym jest bezrobocie i związane z nim zubożenie społeczeństwa. Nie mniej istotnym problemem jest alkoholizm oraz problemy mieszkaniowe. Mamy też problemy narkotykowe. Z przeprowadzonej ankiety wynika, że odsetek badanych mieszkańców, którzy próbowali narkotyków (9%), jest wyższy od wyników analiz ogólnopolskich, a problem ten dotyczy w większym stopniu badanych mężczyzn niż kobiet. Problemem jest również przemoc w rodzinie - ta fizyczna, ale również - psychiczna. Szeroka oferta oraz dostępność konkursów organizowanych przez gazety, telewizję, operatorów telefonicznych, polegająca na wysyłaniu płatnych smsów, automaty, zakłady bukmacherskie, gra na pieniądze w Internecie sprawia, że rośnie zagrożenie ze strony hazardu. Szczegóły w rozwinięciu wiadomości.

Czytaj więcej... (2673 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Czekają na 1%, który pomoże uratować ich życie...
22 Stycznia 2014 - 9629 Odsłon

Ważne sprawy Co roku od stycznia do kwietnia trwają akcje związane z przekazywaniem 1% naszego podatku Organizacjom Pożytku Publicznego. Każdy z nas decyduje na jaki cel przeznaczy swój 1%. Wśród potrzebujących znajduje się wiele osób chorych i cierpiących, które w ten sposób gromadzą środki na leczenie i rehabilitację. Na pomoc czeka też wiele dzieci. Jednym z takich maluchów jest Olaf. Jego mama napisała do nas: Zwracam się z prośbą do wszystkich ludzi wielkiego serca, czułych na cierpienie dziecka. Bardzo proszę o wsparcie w walce o zdrowie i usprawnianie mojego synka Olafka, który urodził się z połową serduszka. Olaf urodził się w lipcu 2013 r. z wrodzoną wadą serca - Zespół niedorozwoju lewego serca, wadą polegającą na niewykształceniu lewej komory serca. Wada ta stanowi ogromne zagrożenie dla jego życia, gdyż lewa komora serca jest odpowiedzialna za pompowanie krwi do organizmu, a nie jest do tego zdolna. Rodzina małego Olafa dzielnie walczy o życie dziecka. W portalu społecznościowym Facebook założona została specjalna strona społecznościowa, która na bieżąco informuje o stanie chłopca. Zapraszamy do lektury wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej. Tam też znajdziecie informacje, które pozwolą Wam na przekazanie swojego 1% właśnie dla Olafa. Kliknijcie tutaj

Strona gotowa do druku

 Ostatnie pożegnanie Zbigniewa Mieszczaka
06 Stycznia 2014 - 10140 Odsłon

Ważne sprawy W sobotę, 4 stycznia 2014 r. mieszkańcy naszego regionu pożegnali zmarłego 1. stycznia 2014 r. Zbigniewa Mieszczaka, działacza społecznego, radnego Rady Powiatu Wadowickiego czterech kadencji, który od samego początku zaangażował się w tworzenie samorządu powiatowego. W latach 2002-2006 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady, a następnie w latach 2006-2010 był jej Przewodniczącym. Przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i stowarzyszeń, rodzina, przyjaciele, znajomi, współpracownicy pożegnali Ś.P. Zbigniewa Mieszczaka podczas Mszy Św. w kościele w Sułkowicach Łęgu. Następnie kondukt żałobny przeszedł do Targanic, na tamtejszy Cmentarz Parafialny. Odszedł człowiek niezwykły, potrafiący współtworzyć i współdziałać dla dobra wszystkich. Potrafił łączyć ludzi i współpracować z wieloma środowiskami. W jego słowach i wypowiedziach czuć było skromność i ogromny szacunek dla ludzi i tradycji. Ostatni raz słyszeliśmy głos Ś.P. Zbigniewa Mieszczaka podczas Spotkania Seniorek w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie. Nie mógł już uczestniczyć osobiście. Prowadząca spotkanie - Czesława Wojewodzic połączyła się z nim telefonicznie życząc wszystkiego najlepszego. Podziękował łamiącym się ze wzruszenia głosem, życząc wszystkim tego co najlepsze. Kiedy cała sala podziękowała za życzenia wielkimi brawami, niosącymi w sobie siłę wsparcia w Jego cięzkich chwilach - głos załamał mu się ze wzruszenia... Jeszcze parę tygodni temu spotkaliśmy się podczas XIV Konkursu Potraw Regionalnych "Stół Wigiliny" w ParkHotelu Łysoń w Inwałdzie. Przekazywał Wojewodzie Małopolskiemu światło świecy - symbol nowej nadziei. Do ostatnich chwil swojego życia aktywnie działał na rzecz lokalnej społeczności.

Czytaj więcej... (6617 bajtów więcej) Strona gotowa do druku

 Młodzież coraz częściej sięga po alkohol
03 Stycznia 2014 - 9293 Odsłon

Ważne sprawy "Alkohol jest najbardziej powszechną używką, po którą, coraz częściej sięgają młodzi ludzie. Już od najmłodszych lat dzieci i młodzież mają kontakt z różnymi substancjami psychoaktywnymi a alkohol jest wśród nich najbardziej popularnym środkiem, najłatwiej dostępnym i uznanym za środek o niskiej szkodliwości (zwłaszcza piwo). Alkoholizm stanowi w Gminie Andrychów jeden z najpoważniejszych problemów społecznych - znajduje się na trzecim miejscu, zaraz po bezrobociu i zubożeniu społeczeństwa. Z otrzymanych rezultatów wynika, że wraz z wiekiem rośnie odsetek osób sięgających po wybrane rodzaje substancji psychoaktywnych. Do wypicia alkoholu, przynajmniej raz w życiu, przyznaje się 15,5% uczniów szkół podstawowych, 50% gimnazjalistów oraz 80,5% uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jako najczęstszą przyczynę spożywania alkoholu uczniowie szkół podstawowych wskazywali chęć zaimponowania, obawę przed odrzuceniem oraz presję rówieśniczą. Uczniowie ze starszych grup wiekowych wskazywali często na okazje towarzyskie, jako powód sięgania po alkohol. Jest to zgodne z polską obyczajowością, według której spotkania rodzinne i towarzyskie powinny odbywać się przy napojach alkoholowych. Uczniowie szkół gimnazjalnych, oprócz okazji towarzyskich, wskazywali również często chęć zaimponowania, presję rówieśniczą oraz obawę przed odrzuceniem. Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych przyczyną sięgania po alkohol również często była chęć zaimponowania oraz presja rówieśnicza. Wraz z wiekiem rośnie odsetek badanych, którzy spożywają alkohol z braku możliwości bardziej atrakcyjnego spędzania wolnego czasu." - czytamy w diagnozie problemów społecznych zawartej w Gminnym Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla gminy Andrychów na rok 2014. Pełna treść programu dostępna jest na stronie internetowej www.owr.andrychow.pl

Strona gotowa do druku


PostNuke Powered Site, GNU/GPL Licence, Administracja : wins@andrychow.pl , Telefon 502 740628
Wszystkie loga, znaki handlowe, treść, fotografie oraz skrypty i moduły na tej stronie należą do ich właścicieli.
Regulamin świadczenia usług :: Polityka prywatności :: Redakcja Za treść ogłoszeń i reklam nie odpowiadamy
Polityka strony dotycząca cookies
Korzystając z niniejszej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki i polityką strony dotyczącą cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.