andrychow.pl


"Wielka Gala Johann Strauss Show - Orkiestra i balet" - Galeria foto!

Artykuły / Kultura Andrychów
Data: Niedziela , 12 Lutego 2017 - 12:45


Przez jedno popołudnie w roku szemrząca nieopodal Miejskiego Domu Kultury Wieprzówka staje się... pięknym modrym Dunajem, a salę Miejskiego Domu Kultury wypełnia niezwykła muzyka sprzed lat. Bardzo popularna w Andrychowie impreza kulturalna - Wieczór Austriacki już dwadzieścia dwa lata z rzędu cieszy oczy, uszy i kubki smakowe andrychowskich melomanów. Tegoroczną Galę zatytułowano: "Wielka Gala Johann Strauss Show - Orkiestra i balet". Jak było? Zobaczcie!

Orkiestra Kameralna Filharmonii Lwowskiej pod dyrekcją Johanna Kruka wraz z solistami (Ivaną Komarevich (sopran) i Olegiem Lanovyiem (tenor) oraz prowadząca koncert - dr hab. Lidia Targowska przez trzy godziny bawili gości XXII Gali. Taneczną oprawę wydarzenia zapewnili soliści Narodowego Lwowskiego Teatru, Opery i Baletu, ale również .... uczestnicy koncertu, którzy na zakończenie zostali dosłownie "porwani" przez tancerzy do wspólnej zabawy na scenie i przed nią.

W trakcie wieczoru - szczególne brawa zebrał wirtuoz skrzypiec - solista - Maestro Johann Kruk.

Gustowna kraina walca, świata pełnego wirujących sukien, pięknych kobiet i wytwornych gentlemanów, najsłynniejsze kompozycje rodziny Straussów, błyskotliwe układy choreograficzne pięknych tancerek i tancerzy, dobry humor, wiele ciekawych informacji z okresu świetności opery i operetki, anegdoty z życia artystów, a także pyszny sernik i wspaniała czekolada złożyły się na niezwykły wieczór, podczas którego bawiło się kilkaset osób, a sala i balkon MDK wypełnione były dosłownie po brzegi!

"Wielka sława, to żart, książę błazna jest wart, złoto toczy się w krąg, z rąk do rąk, z rąk do rąk". Tą właśnie - jedną z najsłynniejszych operetek świata - "Baron cygański", a także walce, wesołe polki oraz najpopularniejsze fragmenty z operetek: "Zemsta nietoperza", "Wiedeńska krew", "Noc w Wenecji" zaprezentowano, ale i ... wspólnie śpiewano podczas koncertu. Apropos! Jeśli chodzi o złoto - warto podkreślić, że kolejny raz Głównym Sponsorem Wieczoru Austriackiego był jeden z największych przyjaciół andrychowskiej Kultury - ABS Bank Spółdzielczy - instytucja otwarta na potrzeby lokalnego środowiska, wspierająca czynnie nie tylko rozwój kultury ale też niezwykle ważny i ceniony partner lokalnego samorządu, miejscowych przedsiębiorców i mieszkańców naszej okolicy.

Przypomnijmy! Historia ABS Banku Spółdzielczego sięga XIX wieku. Rozpoczęła się w 1876 roku. Na terenie miasta Andrychów założono "Stowarzyszenie Oszczędności i Pożyczek". Od tamtej chwili - czyli już 140 lat! Bank Spółdzielczy w Andrychowie jest przykładem na to, że działalność biznesowa, wspieranie Kultury i nauki, a także sianie dobra (ABS Bank aktywnie działa w sferze dobroczynności i udziału w akcjach charytatywnych) - mogą iść ręka w rękę. Wieczór Austriacki był swego rodzaju klamrą - rozpoczynającą i kończącą uroczyste obchody jubileuszu 140-lecia istnienia Banku Spółdzielczego!

Zanim publiczność owacjami na stojąco nagrodziła artystów, a załoga CKiW obdarzyła ich bukietem róż - nie obyło się bez wielokrotnych bisów! Widać, że uznani na świecie artyści z Lwowa bardzo dobrze czują się w naszym mieście!

Koncert zakończył popularny "Marsz Radetzkiego", ale wielki aplauz widowni wzbudziło odśpiewanie przez artystów dla andrychowskiej publiczności popularnego refrenu z "La spagnola" Vinceza di Chiara. "Sto lat, sto lat, sto lat niech żyją nam"! Artyści dziękowali również dyrektor CKiW Anecie Wądrzyk za zaproszenie i niezwykłą aurę towarzyszącą ich występom w Andrychowie.

Patronem medialnym imprezy był m.in. portal www.andrychow.pl oraz Nowiny Andrychowskie.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii!JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8659

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393