andrychow.pl


V Ogólnopolski Turniej Szachowy "Królewska gra i ja"

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Czwartek , 13 Kwietnia 2017 - 11:54


Od stycznia 2017 roku Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie jest samodzielną placówką oświatową. Organem prowadzącym jest Gmina Andrychów. Pieczę pedagogiczną sprawuje Kuratorium Oświaty w Krakowie - Delegatura w Wadowicach. Dla wychowanków i dla rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia OPP nic się nie zmieniło. Placówka pracuje tak jak dotychczas - działają te same grupy. OPP jest również nadal dotowane z subwencji powiatowej, częściowo finansuje je też Urząd Miejski w Andrychowie. Tak jak do tej pory OPP organizował będzie imprezy wiodące. Będą to Ogólnopolski Turniej Szachowy "Królewska gra i ja", który odbywa się wiosną, kolejny turniej to turniej szachowy - Mikołajkowy. Kolejne oczko w głowie to Powiatowy Konkurs Plastyczny "Moja Kraina Marzeń". Końcem roku Ognisko podsumowuje działania - zapraszając rodziców i opiekunów na prezentacje przygotowaną przez dzieci i pedagogów. Do końca października obowiązki dyrektora OPP pełni Sylwia Kolber, która jest równocześnie nauczycielem i pedagogiem prowadzącym świetnie zajęcia plastyczne. Na dzień dzisiejszy nie zmieniła się również kadra OPP. Jak widać po organizacji imprez - to dobry, zgrany zespół. Jak wspominaliśmy OPP organizuje turnieje szachowe. W tym roku mamy już za sobą V Ogólnopolski Turniej Szachowy "Królewska gra i ja"! Turniej od lat cieszy się dużym zainteresowaniem.

W tym roku uczestniczyło w nim ponad 100 uczestników. Gra odbywała się systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund - 15 minut na każdego zawodnika. Sędzią głównym turnieju był Adam Madej. Pomagali mu sędziowie pomocniczy - Piotr Pindel i Robert Ślęzak, który jest opiekunem grup szachowych w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie.

Patronat nad imprezą objął Burmistrz Andrychowa - Tomasz Żak.

Ogólnopolski Turniej Szachowy - "KRÓLEWSKA GRA I JA" organizowany jest przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej we współpracy z Radą Rodziców Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie. Celem tego rodzaju imprez jest popularyzacja sportu szachowego - królewskiej gry! oraz wspieranie i upowszechnianie zainteresowań szachowych wśród dzieci i młodzieży, a także propagowanie i umacnianie zdrowych zasad współzawodnictwa.

Jak można było zauważyć - w turnieju uczestniczą prawdziwi pasjonaci. Tradycyjnie miło było oglądać sceny przed turniejowe, gdzie przy jednej szachownicy siadali rodzice i dzieci. Smartfony poszły w odstawkę! To świetnie, że w czasach wszechobecnych komputerów są ludzie, którzy potrafią sprawiać wielką frajdę swoim dzieciom - grając z nimi w gry i zabawy inne niż online. To też chwila wypoczynku i wytchnienia. Podczas turnieju rodzice tradycyjnie dopingowali swoje pociechy, szczególnie ważne było to dla najmłodszych zawodników. Dla niektórych był to pierwszy turniej szachowy w życiu!

Konstruktywne myślenie, przewidywanie ruchów przeciwnika, cierpliwość i konsekwencja w podejmowaniu decyzji, nauka, że złe decyzje mają na szachownicy i w życiu swoje konsekwencje - od lat wiadomo, że królewska gra uczy nie tylko logicznego myślenia.

Uczestników turnieju powitała Dyrektor OPP Sylwia Kolber oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Ogniska Pracy Pozaszkolnej - Beata Smolec. Tradycyjnie podczas turnieju funkcjonował bufet, w którym można było spróbować smacznych wypieków przygotowanych przez grupę kulinarną działającą w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie oraz rodziców. Nagrody zwycięzcom wręczała dyrektor OPP Sylwia Kolber wraz z Przewodniczącą Rady Rodziców Ogniska Pracy Pozaszkolnej - Beatą Smolec.

Zobaczcie jak było!


JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8682

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393