andrychow.pl


Odszedłeś cicho, bez słów pożegnania... Zmarł Roman Prystacki

Artykuły / Ważne sprawy
Data: Wtorek , 18 Kwietnia 2017 - 22:37


Bardzo przykro nam przekazywać tego rodzaju wieści. W dniu dzisiejszym zmarł Roman Prystacki. Mieszkaniec i Sołtys Wsi Zagórnik. Radny sześciu kadencji. Pełnił funkcje Przewodniczącego Komitetu Budowy Wodociągu i Gazociągu. Zaangażowany w budowę kanalizacji i regulację Potoku Zagórnickiego. Prezes OSP w Zagórniku. Dzięki jego staraniom zakupiono Samochód Pożarniczy "Gazela", wyremontowano Remizę OSP, plac manewrowy, pozyskano dotacje z UE na wyposażenie sali szkoleń. Był Przewodniczącym Rady Parafialnej i Społecznego Komitetu Cmentarza Parafialnego w Zagórniku. Dzięki jego staraniom pozyskano środki finansowe na budowę Krzyża na Kościele, oświetlenia zewnętrznego Kościoła, drogę na cmentarz, gazyfikację WDK, ZSS, kościoła, Remizę OSP, podjazd dla osób niepełnosprawnych do kościoła. Inicjator budowy "Pomnika Pamięci" na cmentarzu w Zagórniku oraz Tablicy Pamiątkowej Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Współfinansował budowę "Jubileuszowego Krzyża" i Drogi Krzyżowej wraz z oświetleniem na Groniu Miłosierdzia. Jego zaangażowanie doprowadziło do renowacji i remontu zabytkowej kaplicy Św. Bartłomieja w Zagórniku. To zasługi z lat ubiegłych, a przecież każdy, kto widział wioskę Zagórnik kilka lat temu wie, jak wiele zmieniło się tam w ostatnim czasie.O tym jak wielką stratę poniosła zagórnicka społeczność niech świadczy wpis na profilu społecznościowym OSP w Zagórniku. Czytamy tam:

Dzisiejszy dzień, to dzień bez uśmiechu, dzień ze smutkiem, ze łzami... Dziś 18 kwietnia nad ranem odszedł Roman Prystacki, człowiek wielkiego serca. Długoletni działacz na rzecz Zagórnika i jego społeczności, miejscowego klubu sportowego LKS Gronie, sołtys Zagórnika, radny Rady Miejskiej w Andrychowie, członek i prezes OSP w Zagórniku... Dbał o naszą miejscowość i dobro jej mieszkańców... Odchodząc pozostawił po sobie wielką miłość i wdzięczność w naszych sercach.

Nie potrafimy znaleźć słów, by opisać jak wielką stratą jest odejście tak wielkiego i zasłużonego człowieka. Bardzo ciężko jest pogodzić się ze stratą kogoś kto jeszcze mógł być z nami. Przyjmujemy tę wiadomość z ciężkim sercem, bez tego człowieka nasza jednostka już nie będzie taka sama...

Pragniemy złożyć szczere kondolencje dla rodziny i przyjaciół zmarłego. Ten człowiek na zawsze pozostanie w naszej pamięci.


"Odszedłeś cicho, bez słów pożegnania.
Tak jakbyś nie chciał swym odejściem smucić...
tak jakbyś wierzył w godzinę rozstania,
że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić."
ks. J. Twardowski

Pogrzeb śp. Romana Prystackiego odbędzie się w czwartek 20 kwietnia o godz. 15.30 w kościele w Zagórniku.

Z wielkim bólem w sercu dołączamy się do serdecznych kondolencji dla rodziny i przyjaciół zmarłego.

Redakcja andrychow.pl


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8686

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393