andrychow.pl


Fantastyczne, taneczne show! II Ogólnopolski Konkurs Taneczny "Talent SHOW" Andrychów 2017

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Sobota , 06 Maja 2017 - 22:30


W Andrychowie zakończył się II Ogólnopolski Konkurs Taneczny "Talent SHOW" Andrychów 2017. Ciekawe choreografie, fantastyczny show, pełen dynamiki i akrobatycznych figur tanecznych, wymagających od tancerzy niesamowitej sprawności fizycznej! Oprócz ruchu - niemal aktorska gra młodych tancerek i poruszanie tematów nurtujących młode pokolenie, problemów społecznych i spraw które nas otaczają. Trzeba przyznać, że popularne w ostatnich latach programy promujące taniec i ruch - zrobiły swoje! Dzieci, młodzież i dorośli aż palą się by rozwijać w sobie pasję, jaką niewątpliwie jest taniec - jeden z najtrudniejszych środków ekspresji. 6 maja 2017 r. przez cały dzień w Hali Sportowej Gimnazjum nr 1 odbywała się rywalizacja młodych tancerek i tancerzy.

II Ogólnopolski Konkurs Taneczny "Talent SHOW" Andrychów 2017 organizowany jest przez Rewię dziecięco-młodzieżową DINO. Ubiegłoroczny turniej odbył się w mniejszej ilości kategorii. Były to tylko solo i duet. W tym roku rozszerzyliśmy go o formacje taneczne. Przyjechała ogromna ilość zespołów z całej południowej Polski - od Rzeszowa, poprzez Śląsk aż do Cieszyna. Bardzo dużo solistów w różnych kategoriach wiekowych. W sumie uczestników było... 576! To prawdopodobnie największy tego rodzaju konkurs taneczny w okolicy. Konkurs przerósł nasze najśmielsze oczekiwania! Nie spodziewaliśmy się aż takiego zainteresowania. Całe szczęście, że wybór padł na Halę Sportową Gimnazjum nr 1. W nagrodzeniu gości pomogły lokalne firmy wraz z Urzędem Miejskim. Oryginalne statuetki tancerzy zostały wykonane w pracowni Moniki Pniak z Targanic.

W tej chwili w Zespole Dino jest 10 grup. Tańczy nas prawie 200! Z dziećmi pracują 4 instruktorki. Mamy 2 grupy chłopców i 8 grup dziewcząt. Nagrody dla DINO posypały się w tym roku jak z rękawa. Zespół zdobywa laury na przeglądach i festiwalach. W tej chwili ćwiczymy w trzech miejscach - w Gimnazjum nr 1, w Liceum Ogólnokształcącym i Szkole Podstawowej nr 2. Na zajęcia chodzą dzieci i młodzież od lat 3 do lat 25!

Obecnie staramy się o przeniesienie do nowej - wynajętej siedziby, która będzie tylko dla nas, gdyż chętnych jest coraz więcej. Zespół obchodzi w tym roku 25 lecie istnienia. W październiku przewidujemy huczny jubileusz!
- mówi Danuta Mrawczyńska - prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu "Dino"

Warto podkreślić, że zmagania tancerzy oceniało profesjonalne jury w składzie:

Rafał Lebiest - sędzia polskiego związku tańca freestyle, wykładowca kursów instruktorskich, trener i choreograf kilkukrotnych finalistów mistrzostw Europy i mistrzostw Świata w stylu Hip-hop w strukturach IDO.

Anna Śmiganowska - pedagog z 25-letnim stażem , nauczyciel tańca współczesnego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Bytomiu.

Anna Dovganovska - pochodzi z Ukrainy, ze Lwowa. Jest mistrzynią sportu na Ukrainie z gimnastyki artystycznej. Od kilku lat zawodowo zajmuje się tańcem

Teraz - zapraszamy Was na fotoreportaż z rozdania nagród dla młodszych kategorii wiekowych - tancerek i tancerzy oraz występów w kategorii powyżej lat 17 - solo, duety i formacje taneczne.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim rodzicom, opiekunom i tancerzom z Rewii dziecięco-młodzieżowej DINO. Tego rodzaju przedsięwzięcie to ogromny wysiłek organizacyjny. Jak widać - Dino nie tylko świetnie tańczy i zbiera laury na przeglądach i festiwalach, ale również - dzięki rodzicom i opiekunom potrafi doskonale zorganizować ogólnopolski turniej taneczny na pół tysiąca uczestników!

JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8692

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393