andrychow.pl


Pokaz mody "Mediolan w Andrychowie w noc świętojańską"

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Środa , 21 Czerwca 2017 - 18:30


20. czerwca 2017 r. w andrychowskim Parku Miejskim odbyła się niecodzienna impreza - Pokaz mody "Mediolan w Andrychowie w noc świętojańską" przygotowany przez Butik Desire - Andrychów, projektantkę Martę Jadwigę Wiśniewską oraz Technikum Przemysłu Mody ZDZ w Andrychowie. W organizację pokazu włączyły się czynnie uczennice i pedagodzy szkół ZDZ w Andrychowie, Wadowicach i Kętach - szkół średnich o profilach fryzjerskich i kosmetycznych.Modelki podczas kilku wyjść zaprezentowały wynik twórczej pracy projektantki - Marty Jadwigi Wiśniewskiej. Trzeba przyznać, że Pani Marta to prawdziwe źródło pomysłów i niezwykłych kreacji, realizowanych z rozmachem i stylem.

Inspiracja kreacjami z Mediolanu oraz pomoc w realizacji pomysłów młodym projektantkom Technikum Przemysłu Mody udzielona przez panią Martę zaowocowała realizacją kolejnych niebanalnych kreacji, którą równie dumnie zaprezentowały uczennice ZDZ podczas pokazu w Pałacu Bobrowskich.

W przerwie pomiędzy wyjściami modelek na czerwonym dywanie zaprezentowała sie grupa taneczna z zespołu Dino oraz wokalistka - uczennica ZDZ Klaudia Lipka w interpretacji znanego przeboju "Volare"

Pokaz zakończył się wspólnym wyjściem do Parku Miejskiego, gdzie grupa dziewcząt - uczennic ZDZ oraz przedstawicielek LZPiT Andrychów, a także dzieci z ZSS w Bolęcinie, członkiń dziecięcego zespołu ludowego pod opieką pedagoga - Barbary Badowskiej przeszła nad staw miejski, aby tam tradycyjnie puszczać wianki z okazji nocy świętojańskiej. O ile nas pamięć nie myli to drugie tego rodzaju wydarzenie związane z tradycją puszczania wianków na stawie z okazji pradawnej tradycji.

To również kolejny pokaz mody, odbywający się w naszym mieście. Tego rodzaju działania prowadzone były przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Miejskim Domu Kultury oraz szkoły ponadgimnazjalne znajdujące się na terenie naszej gminy. Do tej pory na scenach MDK i podczas dużych imprez masowych prezentowano głównie kolekcje producentów sukien ślubnych oraz kolekcje inspirowane modą recyclingową a także inspiracjami różnych kultur. Czym pokaz mody wykonany i zorganizowany przez młodzież ZDZ różnił się od wymienionych wcześniej? Od dłuższego czasu zanikła tradycja organizowania tego rodzaju pokazów na szerszej - miejskiej scenie. Trzeba przyznać, że młode projektantki i stylistki zrealizowały swoje projekty od początku do końca z ogromnym zaangażowaniem. W szkołach ZDZ działają zespoły wzajemnie się uzupełniające, potrafiące współdziałać i tworzyć nowoczesny wizerunek postaci - począwszy od makijażu, poprzez fryzurę, dobór i realizację stroju oraz zaprezentowanie zrealizowanego pomysłu na wybiegu!

Redakcja Andrychow.pl od dłuższego czasu realizuje fotoreportaże z udziałem projektantek i stylistek, oraz modelek działających w ZDZ. Bardzo często uczestniczymy w konkursach, podczas których można porównać wysokie umiejętności pracy uczennic i pedagogów ZDZ, gdzie zwłaszcza we fryzjerstwie i kosmetyce zdobywają sukcesy na zawodach o randze ogólnopolskiej, a jak wiemy także na arenach europejskich i światowej!

Pomysłodawczynią Pokazu Mody była dyrektor ZS ZDZ Zofia Wanat wraz z projektantką mody Martą Jadwigą Wiśniewską. To z pewnością nie wszystko co ten, kreatywny duet jest w stanie razem zrealizować w dziedzinie mody. Podczas andrychowskiego pokazu mody zapowiedziano kontynuację wspólnych działań.

Jak się dowiadujemy - zapowiada się również kolejny nieszablonowy pokaz mody XXI wieku. Tym razem pomysł wyszedł od kreatywnych uczennic ZDZ, które zamierzają zrealizować pokaz mody i kolekcję street fashion!

Za realizację nietypowego połączenia tradycji z nowoczesnością - realizację pokazu mody "Mediolan w Andrychowie w noc świętojańską" oraz podtrzymywania tradycji - wielkie brawa!

A teraz dość gadania! Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z pokazu mody w Pałacu Bobrowskich i tego co działo się Parku Miejskim!JS


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8710

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393