andrychow.pl


Warsztaty wicia wianków

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Niedziela , 13 Sierpnia 2017 - 15:35


Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich kolejny raz zorganizowało w ramach realizacji konkursu "Bukiety na Zielną" warsztaty układania bukietów i kompozycji kwiatowych. Po raz drugi w ramach tych warsztatów odbyły się międzypokoleniowe warsztaty wicia wianków. Gospodynie wraz z młodzieżą i dziećmi spotkali się w przeddzień konkursu "Bukiety na Zielną", aby w Rzykach w Świetlicy CKiW Andrychów uczyć się tworzyć perfekcyjne kompozycje! Organizacja tego rodzaju przedsięwzięcia nie jest łatwa. Zofia Moskwik wraz z Elżbietą Bojko już o 3 w nocy rozpoczęły przygotowania do warsztatów. Po obfitych zakupach na giełdzie kwiatów i przygotowaniu sali do zajęć można było rozpocząć przepiękne warsztaty.

Chyba od zawsze kwiaty i układane z nich kompozycji fascynowały płeć piękną. W czasach, kiedy wszechobecne "sztuczne" dodatki do wizerunku kobiet nabrały ze względów praktycznych dość dużego znaczenia warto czasami zobaczyć, co straciliśmy rezygnując z naturalnych ozdób. Często już jeden kwiat diametralnie zmienia wizerunek, a co dopiero - piękne, wiankowe kompozycje!

Dodatkowym atutem organizowania tego rodzaju przedsięwzięcia jest integracja pokoleń! Gospodynie mogą przekazać swoją wiedzę i umiejętności młodszemu pokoleniu. Jak to zwykle bywa, przy okazji uczestnicy tego rodzaju warsztatów uczą się rozpoznawać rośliny, dowiadują się więcej o ich właściwościach, oraz sposobie "przedłużania" życia roślin układanych w kwiatowe kompozycje. W tym przypadku ważnych jest kilka podstawowych zasad cięcia roślin oraz odpowiednie układanie ich w bukiet.

Dobrze, że tradycja układania wianków nie zanika. Być może tego rodzaju umiejętność nie jest "najważniejszą" we współczesnych czasach, ale z pewnością - świat byłby zdecydowanie mniej piękny bez tych prześlicznych, kolorowych, misternych kwiatowych kompozycji! Sami zobaczcie!

Piękne, wspólne prace dzieci, młodzieży i Gospodyń SGW można będzie obejrzeć podczas V Konkursu Bukiety na Zielną, odbywającego się w Hotelu&SPA Czarny Groń. Fotorelacja z tego wydarzenia dostępna będzie w kolejnym artykule!


JSTen artykuł jest od andrychow.pl
http://andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8722

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393