andrychow.pl


"Słodkie Lato" - przegląd kulinarny

Artykuły / Lokalne wydarzenia
Data: Piątek , 25 Sierpnia 2017 - 23:02


Kilka dni temu w Gminie Andrychów z powodu złej pogody przemknęła, praktycznie niezauważona - bardzo przyjemna i smaczna :) impreza o charakterze kulinarno-rozrywkowym. 12 sierpnia 2017 r. w deszczową i niezbyt ciepłą sobotę w gościnnych progach Mini Zoo Kucyk w Inwałdzie odbył się przegląd kulinarny "Słodkie Lato". Dobra zabawa dla całych rodzin, gry, konkursy, ogromna dawka uśmiechu, pozytywnych wrażeń i przepysznych lokalnych wyrobów - w tym smacznych placków, soków i regionalnych przekąsek czekała na gości! Wśród hitów imprezy - oczywiście naszym zdaniem - królował Krupnik spod Złotej Górki, serwowany przez Gospodynie Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie - Koło Gospodyń Wiejskich z Roczyn - Władysławę Cholewkę i Sabinę Sowę.

Przekąski do degustacji przygotowały: Małopolska Spółdzielnia Handlowa WIZAN, Piekarnia-Cukiernia BOCHENEK, Tłocznia Chocznia, Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Andrychowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Kleczy Zarąbkach. Prowadzący imprezę nie tylko zachęcali do wspólnej zabawy, ale też przeprowadzili szereg konkursów tematycznych z wiedzy o zasobach gmin członkowskich LGD Wadoviana i naszych produktach lokalnych. Swojskie jadło pod chmurką smakowało wyśmienicie!

Tego rodzaju przegląd w MiniZoo Kucyk zorganizowano po raz pierwszy. Jak wiemy, ta lokalna atrakcja łączy dzieci i dorosłych. W pięknym otoczeniu przyrody, natury i świeżego, inwałdzkiego powietrza aż się chce zjeść coś smakowitego! Paweł Marczyński - właścicel Mini Zoo Kucyk startował w konkursie LGD Wadoviana otrzymując dofinansowanie unijne na rozwój obszarów wiejskich - na rozwój terenu na którym prowadzona jest działalność Mini Zoo. Impreza nie była dofinansowana, ale chcąc rozpocząć tego rodzaju działalność i pokazać lokalne produkty powstał pomysł przeglądu kulinarnego. Postanowiono, że produkt kulinarny, który wybierze Jury pod przewodnictwem burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka - będzie możliwy do sprzedaży w ramach nowej atrakcji Mini Zoo - "słodkiej przyczepy"

Według publiczności i jury najlepszym produktem okazał się... TADAAAAA... placek z MSH Wizan - ciasto czekoladowo-pomarańczowe! Ciasto wygrało z bardzo silną konkurencją! W szranki wraz z nim stanął wyborny, ze swojskiego białego sera - sernik, ciasto drożdżowe ze śliwką, ciasto drożdżowe z budyniem przygotowany przez Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich z Andrychowa Jak wspomnieliśmy SGW przygotowało również pyszny Krupnik spod Złotej Górki, oraz coś dla oka - piękną wystawę rękodzieła Pani Haliny Brzazgacz. O stoisko SGW zadbały gospodynie KGW Roczyny - Helena Pabiś, Anna Wolas, Janina Kudłacik Leokadia Chmiel, oraz Zarząd SGW - Czesława Wojewodzic, Zofia Moskwik i Irena Zych.

Jak zobaczycie na poniższych zdjęciach pyszne placki i świeże soki królowały nie tylko na stoisku SGW, ale też na stołach przygotowanych przez Piekarnię-Cukiernię BOCHENEK, Tłocznię Chocznia i Koło Gospodyń Wiejskich w Kleczy Zarąbkach, które zauroczyły nas plackiem z jagodami i galaretką! Co tu dużo gadać - było po prostu przepysznie!

Sami zobaczcie!JS

Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8728

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393